Dotacje na usuwanie azbestu

azbest_fotoDo 15 marca br. skierniewicki Urząd Miasta przyjmuje wnioski o udzielenie dotacji na zadania polegające na usuwaniu i unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest.

Wnioski mogą składać osoby fizyczne, podmioty gospodarcze, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe w sekretariacie Urzędu Miasta Skierniewice ul. Rynek1.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ul. Senatorska 12 nr tel. 46 834-51-73.

W roku ubiegłym dzięki dotacji udało się usunąć odpady azbestowe z ponad 20 nieruchomości z terenu miasta. Z takiej możliwości skorzystały głównie osoby fizyczne ale także Instytut Ogrodnictwa.

Czytaj więcej...

Piątka wspaniałych Widoku zagra w Saksonii

widok_skierniewice_powolaniaPiotr Kłąb, Damian Makuch, Krzysztof Janus, Kacper Karasek oraz Jakub Bylewski zostali powołani przez Łódzki Związek Piłki Nożnej na Międzynarodowy Turniej Halowy w Chemnitz dla rocznika 2002.

Po znakomitych występach w Olsztynie oraz w Tomaszowie Mazowieckim podopieczni trenera Rafała Rożka zostali docenieni przez Łódzki Związek Piłkarski.

Władze doceniły wysoką formę pięciu naszych piłkarzy, dzięki czemu zyskali oni powołania na Międzynarodowy Turniej w niemieckim Chemnitz, który odbędzie się w połowie lutego (15-16 lutego).

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

Czytaj więcej...

O uzdrowisku w PWSZ

O_uzdrowisku_w_PWSZOmówienie postępów prac nad uzdrowiskiem i wręczenie wyróżnienia dla prof. Stanisław Bieleckiego Rektora Politechniki Łódzkiej to główne tematy spotkania Senatu i Konwentu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach w którym uczestniczył Prezydent Leszek Trębski. 

W siedzibie PWSZ w poniedziałek 27 stycznia spotkał się Senat Uczelni oraz Konwent. Porządek obrad obejmował sześc punktów. Do najważniejszych należało wręczenie odznaczenia Założony do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Rektorowi Politechniki Łódzkiej prof. Stanisławowi Bieleckiemu. Dodajmy, obie uczelnie w ubiegłym roku podpisały porozumienie o współpracy. 

Kolejnym istotnym elementem programu obrad było przedstawienie postępów prac nad projektem Uzdrowisko Skierniewice-Maków. Stopień zaawansowania prac przedstawił prezydent Leszek Trębski i kierownik Biura Projektu Uzdrowisko Andżelika Gola. Podczas prezentacji wymieniono to co już udało się zrealizować.

Czytaj więcej...

Ferie w Izbie

ihs_231Podczas ferii zapraszamy od wtorku do piątku w godz. 10 - 16 oraz w soboty i niedziele od 10 do 13 na wystawę „Dzieje miasta 1359 - 1945" oraz projekcje filmów o Skierniewicach. 

Będzie można zobaczyć obraz z cyklu Turystyczna Encyklopedia Regionu w reż. Jadwigi Wileńskiej, w którym po Skierniewicach oprowadza Ryszard Bonisławski, dokument Andrzeja Polanowskiego z opowieścią Juliana Brzozowskiego i Karola Nowakowskiego oraz film Andrzeja Krysiaka zrealizowany w 550 rocznicę powstania miasta.

Otwarte warsztaty literackie
W piątek 31 stycznia o godz. 17.oo zapraszamy wszystkich, którzy piszą i chcą porozmawiać o swojej twórczości na otwarte warsztaty literackie, które poprowadzi Jerzy Jankowski, poeta, prozaik, dziennikarz, członek Związku Literatów Polskich, autor książek: „Przecież ktoś musiał", „Słowo krwotok", „Waffen SS", „My tu jeszcze wrócimy", „Tysiące dób", „Pogo", „Śpiewak i cisza". J. Jankowski, współtwórca grup poetyckich i literackich, m. in. grupy SOPeL - Skierniewicki Odprysk Poezji ewentualnie Literatury, działającej od 2000 roku, uważa, że: „poezja to nie żarty, na to można umrzeć".

Czytaj więcej...

Klub Ustronie w Nowym Mieście

nmnpszksuW minioną niedzielę, 26 stycznia skierniewicki Klub Seniora Ustronie gościł w Nowym Mieście nad Pilicą dając kolejny koncert tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek.

Barwne stroje, artystyczna oprawa no i przede wszystkim znakomite wykonania wokalne - to elementy nieodzowne podczas występów skierniewickich seniorów.

Klub pod kierownictwem  Elżbiety Rusieckiej - Kucharskiej od wielu lat reprezentuje nasze miasto na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Tym razem niedzielne spotkanie było odpowiedzią na zaproszenie księdza kanonika proboszcza Parafii w Nowym Mieście n/Pilicą.

Czytaj więcej...

Dzieci z półkolonii z wizytą w Ratuszu

dziecizpolkoloniiFerie zimowe już prawie na półmetku. Dotychczas dzieci nie mogły narzekać na nudę oraz brak atrakcji.

Nie inaczej było też w przypadku uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2, którzy w minionym tygodniu wspólnie z nauczycielami odwiedzili skierniewicki Ratusz. 

Młodzi goście zostali przyjęci przez władze miasta. Po serdecznej i ożywionej rozmowie z prezydentem Leszkiem Trębskim oraz wiceprezydent Beatą Jabłońską, obejrzeli gabinet włodarza i chętnie zasiadali w jego fotelu.

Po niemal godzinnym spotkaniu, uczniowie udali się do swoich domów bogatsi o w wiedzę o Skierniewicach „wczoraj i dziś" oraz obdarowani drobnymi upominkami.

Czytaj więcej...

Straż pożarna podsumowała 2013 rok

strazeeW ostatnią środę, 22 stycznia w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach uroczyście podsumowano miniony 2013 rok.

 W spotkaniu wzięli udział: Prezydent Leszek Trębski, Starosta Powiatu Skierniewickiego Mirosław Belina przedstawiciele władz komendy wojewódzkiej oraz reprezentacji Straży Miejskiej i policji. Poniżej prezentujemy dane statystyczne minionego roku.

Struktura zdarzeń w 2013 r. na terenie działania KM PSP Skierniewice.

W 2013 roku na terenie działania KM PSP Skierniewice odnotowano 1371 zdarzeń w tym: 231 pożarów i 1079 miejscowych zagrożeń, jednostki straży pożarnej wzywane były również do 61 alarmów fałszywych. W stosunku do roku 2012 nastąpił wzrost ilości interwencji o 30,7 %. Dokładne dane obrazuje tabela i wykres poniżej.

Czytaj więcej...

Zawodnicy MMKS Wojownik Skierniewice gościli w Ratuszu

wojownik03212 zawodników Wojownika Skierniewice, którzy w minionym roku odnosili największe sukcesy wraz z prezesem i trenerem klubu Jerzym Gołębiewski oraz członek zarządy Sławomirem Jaworskim, było gośćmi prezydenta Leszka Trębskiego.

W spotkaniu Urząd Miasta obok prezydenta reprezentowali jeszcze wiceprezydent Beata Jabłońska oraz naczelnik Wydziały Kultury Promocji i Sportu Anna Wolińska. 

Zawodnicy pochwalili się swoimi osiągnięciami, a dodajmy w tym roku nie było ich mało. Wojownicy przywozili do Skierniewic medale z mistrzostw Polski, pucharów europu i Polski. Spotkanie było też okazją do przedstawienia planów na obecny rok, o czym opowiadał trener Jerzy Gołębiewski. Jak zapewnił będzie to wyjątkowy rok dla Pawła Mroza i Wiktora Mrówczyńskiego. Obaj zawodnicy mają ogromne szanse aby zakwalifikować się na olimpiadę do Rio w roku 2016.

Czytaj więcej...

Akcja zima 2014

ulica1Opady śniegu i marznącego deszczu, ujemna temperatura dały się we znaki.

Zakład Utrzymania Miasta zaangażował wszystkie siły i pracuje non stop, aby drogi były przejezdne, a chodniki odśnieżone. 

Po Skierniewicach jeżdżą trzy piaskarki samochodowe oraz dwa ciągniki z pługami. Systematycznie odśnieżają one zarówno większe, jak i mniejsze ulice wraz z chodnikami.

Miasto dysponuje również jedną koparko - ładowarką, która nieprzerwanie pracujena miejskich osiedlach. Na chwilę obecną wszystkie skierniewickie drogi są przejezdne i odśnieżone.

Czytaj więcej...

Szachiści podsumowali rok sukcesów

szachiscipodsumowalirokRadosław Psyk i Jakub Mechliński dwóch reprezentantów skierniewickiego Klubu Szachowego „Piątka" odwiedziło w tym tygodniu Skierniewicki Ratuszu w którym spotkali się z prezydentem Leszkiem Trębskim.

W spotkaniu obok wspomnianych uczestniczyli rodzice chłopców, trener Bogusław Boder i prezes KS „5” Edyta Kowalska. Przedstawiciele klubu podsumowali roku sukcesów jaki za szachistami  z „piątki”.

A przypomnijmy było się czym chwalić. Szachiści z powodzeniem reprezentowali nasze miasto podczas wielu zawodów. Zawsze wracali do Skierniewic z medalami. Często były to laury najważniejszych imprez jak mistrzostwa Europy czy Polski.

Czytaj więcej...

Główne_fotki

 • „Unikanie wścibskiego badania cudzego życia”

  PAN:Synu, nie bądź ciekawy, ani też nie noś w duszy próżnych trosk. Cóż cię to lub owo obchodzi? „Ty idź za mną". Co cię to odchodzi, czy ktoś jest taki czy taki, a ów tak i tak działa czy mówi? Ty nie potrzebujesz odpowiadać za innych, lecz za siebie zdasz sprawę. Dlaczegóż więc się mieszać?  Oto Ja wszystkich poznaję i widzę wszystko, co dzieje się pod słońcem. I wiem, jak się ma sprawa z każdym, co myśli, czego chce, do czego zmierza. Nie trzeba przeto wszystko powierzyć. Ty zaś zachowaj siebie w dobrym pokoju i pozwól miotać się niespokojnemu, ile zechce. Przyjdzie na niego, cokolwiek uczynił lub powiedział, bo mnie nie może zwieść. Read More
 • UWAGA - 1 listopada kwesty na cmentarzach w Mszczonowie i Lutkówce

  Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne informuje, że w dniu pierwszego listopada jego członkowie wraz z rekonstruktorami ze współpracującej ze Stowarzyszeniem - GRH STRZELCY im. 31pSK, przeprowadzą zbiórkę pieniężną na dwóch mszczonowskich cmentarzach parafialnych oraz na cmentarzu w Lutkówce. Na mszczonowskich cmentarzach historycy i rekonstruktorzy zbierać będą fundusze na odbudowę grobu państwa Bieleckich, przedwojennych dziedziców majątku Gnojna oraz na renowację pomnika księdza proboszcza Marcina Polkowskiego. W ubiegłym roku cel zbiórki był taki sam. Niestety na zaplanowane prace zebrano wtedy jedynie 1/3 kwoty. Pomimo tego oba groby zostały wykonane, jednak prace udało się zakończyć tylko dlatego, że ich wykonawcy zgodzili się rozłożyć koszty na raty. Teraz pozostaje mieć  nadzieję, że tegoroczna hojność osób odwiedzających cmentarze we Mszczonowie, pozwoli sfinansować w całości zaciągnięte zobowiązania. Read More
 • Dotacje na usuwanie azbestu

  Do 15 marca br. skierniewicki Urząd Miasta przyjmuje wnioski o udzielenie dotacji na zadania polegające na usuwaniu i unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest. Wnioski mogą składać osoby fizyczne, podmioty gospodarcze, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe w sekretariacie Urzędu Miasta Skierniewice ul. Rynek1. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ul. Senatorska 12 nr tel. 46 834-51-73. W roku ubiegłym dzięki dotacji udało się usunąć odpady azbestowe z ponad 20 nieruchomości z terenu miasta. Z takiej możliwości skorzystały głównie osoby fizyczne ale także Instytut Ogrodnictwa. Read More
 • II wystawa - Nasze kolekcje

  Już w przyszły czwartek, 6 lutego w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury, odbędzie się druga odsłona wystawy - „Nasze Kolekcje”. Podobna miała miejsce w styczniu ubiegłego roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Wówczas dla wielu kolekcjonerów zabrakło miejsca. W tegorocznej odsłonie organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przekazali każdemu z nich jedną lub dwie gabloty do ekspozycji swoich zbiorów..    Więcej informacji: http://akademiaskierniewice.pl/. Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Db

KSIĄŻKA

 • Makramy_w2Sylvie Hooghe

  „Makramy. Biżuteria i modne dodatki ". Wyd. 2 

  Moda na kolorowe makramowe dodatki i biżuterię powraca! Torebki, bransolety, wisiory, paski możesz zrobić z satyny, wełny lub bawełny.

  Pomogą ci w tym przedstawione w książce podstawowe węzły makramowe i ich kombinacje. Każdy projekt opisany jest krok po kroku, a poszczególne etapy prac zilustrowano na kolorowych schematach.

  W książce znajdziesz także porady dotyczące doboru nici, informacje o tym, jak rozpocząć pracę na mocowaniu i jakie stosować wykończenia.

  Ciekawe pomysły na zrobienie szalika, paska, saszetki czy ozdobnych pomponów z pewnością zainspirują cię do stworzenia ozdób własnego projektu.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-209-0, ilość stron: 80, format: 204x260 mm, oprawa: broszurowa, cena: 29,90.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Klasyczne_koronki_szydelkoweProste, nowoczesne i oryginalne - te słowa najlepiej opisują przedstawione w książce projekty koronek: bieżniki i obrusy, wykończenia brzegów, zdobienia serwet i serwetek, pościeli, ręczników i fartuszków.

  Dzięki instrukcjom wykonania poszczególnych wzorów, kolorowym schematom i fotografiom dokładnie ilustrującym kolejne etapy pracy osoby mniej doświadczone w szydełkowaniu stworzą swoje pierwsze dzieła już po kilku lekcjach.

  W książce pokazano, jak trzymać szydełko i wykonywać podstawowe sploty. Doradzono, jakie wybrać nici.

  Opisano, jak zrobić splot rakowy, pikotki i szydełkować w okrążeniach. Ci, którzy poznali już tajniki tej sztuki, dowiedzą się, jak łatwo i szybko tworzyć własne projekty i zdobić bieliznę.

  W poradniku przedstawiono także projekty tworzone techniką filetową i koronki umożliwiające uzyskanie prac bardziej skomplikowanych.

  Wydawnictwo:  RM, ISBN: 978-83-7773-202-1, ilość stron: 64, format: 204x260 mm, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Kawa_i_inneLouise Pickford

  „Kawa i inne gorące napoje”

  Wspaniałe kawy, rozgrzewające gorące czekolady, herbatki łagodzące stres i choroby, aromatyczne poncze i wiele innych rozgrzewających napojów idealnych na chłodne dni - tak niezwykłego zestawu przepisów próżno szukać w innych książkach.

  W książce przedstawiono kolekcję takich napojów, jak kawy smakowe, herbaty i napary, gorące czekolady, gorące drinki alkoholowe, mleczne mikstury oraz wywary.

  Karaibska kawa z rumem i malibu, szwedzki glögg, tisane ze świeżej mięty czy lawendowe mleczko dla dzieci - to tylko niektóre z nich.

  W tak bogatej ofercie każdy znajdzie dla siebie coś pysznego - zarówno na specjalną okazję, jak i na zwykłe dni roku.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-204-5, ilość stron: 96, format: B5, oprawa: miękka, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl .

  Więcej…  
 • 1915_wyboryRuta Sepetys „Wybory"

  Jest rok 1950. Siedemnastoletnia Josie Moraine, córka prostytutki, pragnie więcej, niż Nowy Orlean może jej zaoferować. Obmyśla więc plan, jak się wyrwać z miasta, lecz tajemnicza śmierć w Dzielnicy Francuskiej wplątuje ją w sieć policyjnego dochodzenia.

  Los wystawi na próbę lojalność dziewczyny wobec matki oraz Willie Woodley, szorstkiej burdelmamy, na której pomoc w najtrudniejszych chwilach mogła liczyć.

  Zawieszona pomiędzy marzeniem o elitarnej uczelni a rzeczywistością mrocznego półświatka, Josie musi podjąć kilka trudnych decyzji. Czy jednak uda jej się zagłuszyć głos sumienia?

  Ruta Sepetys, autorka „Szarych śniegów Syberii", zręcznie konstruuje opowieść pełną tajemnic i kłamstw, przypominając, że nasz los kształtują wybory, których dokonujemy.

  Forma wydania: książka papierowa,  oprawa: broszurowa, rok wydania: 2014, liczba stron: 336, format: 135x204 mm, przedział wiekowy: 18-100, numer ISBN: 978-83-10-12494-4.

  Więcej…  
 • Koniec_feminizmuAleksander Nikonow  „Koniec feminizmu. Czym kobieta różni się od człowieka”

  Wydawnictwo TRIO ma przyjemność poinformować Państwa, że właśnie ukazała się na rynku księgarskim publikacja Aleksandra Nikonowa Koniec feminizmu, czym kobieta różni się od człowieka. Książka rosyjskiego autora jest prawdziwym fenomenem. W czasach dyktatu poprawności politycznej Aleksander Nikonow otwarcie krytykuje ideologię feministyczną, wykazując absurdalność i szkodliwość realizacji jej założeń.

  Nikonow przedstawia genezę feminizmu, sięgając do niejednokrotnie szokujących, nieznanych lub świadomie przemilczanych źródeł i faktów. W bardzo czytelny sposób przedstawia podobieństwo feministycznej ideologii i sposobów jej popularyzowania do innych destrukcyjnych ideologii funkcjonujących w XX wieku - komunizmu i faszyzmu.

  Nikonow wnikliwie opisuje także opłakaną kondycję współczesnego „białego mężczyzny”, który stał się głównym celem ataków „ziejących nienawiścią” feministek. Jednak nie jest to książka jedynie o feminizmie. Autor przedstawia także dramatyczne skutki realizowania poprawności politycznej, zwłaszcza w sferze edukacji wyższej. W książce znajdziemy wiele absurdów politycznej poprawności, wymownie uzasadniających smutną refleksję autora nad współczesną cywilizacją.

  Więcej…  

Kalendarium wydarzeń

Serwis informacyjny Łowickiego Ośrodka Kultury 30.01 - 6.02.2014

OK_131 stycznia /piątek/ - KONCERT DOMOWE MELODIE, sala kina Fenix, godz. 19.00 (BILETÓW BRAK!).

Domowe Melodie - polski zespół wykonujący muzykę alternatywną. Trio stanowią: Justyna Chowaniak, pomysłodawczyni, autorka tekstów, wokalistka i pianistka oraz Staszek Czyżewski z Kubą Dykiertem, którzy odpowiedzialni są za stronę instrumentalną. Tworzą muzykę w konwencji lo-fi, zagraną i nagrywaną w warunkach domowych. Ich utwory cechuje melodyjność, prostota i bogate w kontekst słowa piosenek.

Pochodzący z debiutanckiej płyty utwór „Grażka" zadebiutował na 2. miejscu Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia, a w kolejnym tygodniu zdobył szczyt notowania. Zespół wystąpił w czerwcu 2013 podczas Halfway Festival w Białymstoku, 3 lipca 2013 r. w Gdyni na festiwalu Heineken Open'er na scenie Alter Space oraz podczas trasy Męskiego Grania 2013.

Więcej…

Warsztaty dekorowania techniką decoupage

RATPWarsztaty dekorowania techniką decoupage - etap II 15 -16 lutego 2014 r.

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach. Zajęcia odbywają się Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości, ul. Piłsudskiego 2 - budynek USC.

Program:
15 lutego godz. 14.00 - 17.00
16 lutego godz. 14.00 - 17.00

Uczestnicy warsztatów zapoznają się ze sposobami ozdabiania przedmiotów szklanych z wykorzystaniem motywu serwetkowego i papieru ryżowego. Nauczą się jak nałożyć konturówkę dla uzyskania zdobień biżuteryjnych.

W czasie warsztatów uczestnicy wykonają szklany lampion na świeczkę typu tea-light z motywem roślinnym do wykorzystania podczas wieczornych spotkań w ogrodzie. Poznają technikę pracy na kulistej powierzchni.

Więcej…

Mały OCH! Film Festiwal 20.01 – 30.01.2014 PROGRAM

maly_och_2014_PLAKAT_120 stycznia (poniedziałek)
9:00 Spektakl teatralny - Studio Art-Re, kino Fenix
O DWÓCH TAKICH CO UKRADLI KSIĘŻYC

Muzyczne przedstawienie oparte na powieści Kornela Makuszyńskiego, zaliczane do kanonu literatury polskiej.

Znakomite opracowanie tekstu stwarza atmosferę nauki i rozrywki, z mnóstwem wrażeń artystycznych. Występuje siedem postaci: Jacek, Placek, Osiołek, Pelikan, Złota Postać, Rozbójniczka, Gospodyni.

Spektakl sprzyja rozwojowi twórczej wrażliwości i dziecięcej wyobraźni. Jest to doskonała okazja do zobaczenia masek zwierząt i wzięcia udziału w spektaklu u boku aktorów (spektakl interaktywny).

Zapewniamy oryginalną oprawę muzyczną oraz cztero-planową scenografię, doskonałe realistyczne kostiumy i rekwizyty opracowane przez specjalistów z Telewizji Kraków.

Czas trwania: 40 min.

10:30 NIEBO – ODLOTOWE WARSZTATY PLASTYCZNE
Prowadzenie Krzysztof Kowalczyk, sala plastyczna ŁOK Więcej…

Logowanie

Copyright © 2018 Twój Kurier Regionalny. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.