Recital Justyny Panfilewicz

justpan14 kwietnia godz. 17.00 - sala kameralna.

Justyna Panfilewicz

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka muzyki, interpretatorka poezji śpiewanej. Frontmanka i współzałożycielka zespołu J.A.B. Magister pedagogiki w zakresie edukacji artystycznej. Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali piosenki poetyckiej i poezji śpiewanej. Uczestniczka programu „The Voice of Poland 2".

Cezary Mogielnicki

Pianista. Zafascynowany muzyką klasyczną. Uczestnik Konkursu Chopinowskiego (etap regionalny).

Czytaj więcej...

Mazowsze w Koronie, Witold Lutosławski – Tradycje, Kompozycje, Improwizacje

fot_d_majgierweb_1Lutosławski od dawna uważany jest za jednego z najważniejszych kompozytorów XX wieku. Trudno porównywać z nim jakichkolwiek współczesnych twórców, jeśli chodzi o status, jaki zyskały ich dzieła w repertuarze orkiestrowym.

W ostatnich trzydziestu latach, Lutosławski cieszył się szczególnym powodzeniem jako dyrygent własnych utworów wykonywanych przez wiodące orkiestry w Europie, Ameryce Północnej i na Dalekim Wschodzie. Choć często nazywany jest  „polskim kompozytorem”, wąska kategoria narodowościowa nie oddaje sprawiedliwości artyście,którego korzenie muzyczne wywodzą się z międzynarodowej i szeroko pojętej tradycji europejskiej.

Charles Bodman Rae, „The Independent”

Czytaj więcej...

Zaproszenie na wykład Małgorzaty Wiktorko

17.04_plakat_malaBiuro Wystaw Artystycznych
w Skierniewicach

zaprasza

na wykład

Małgorzaty Wiktorko

„AXIS MUNDI.
Od kolumny greckiej do neoplastycyzmu Pieta Mondriana
i „Niekończąsej się kolumny"
Constantina Brancusiego"

17.04.2013 godz. 16:30.

MCK w Skierniewicach, ul. Reymonta 33, sala 104.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

Loża miłośników opery. Wieczory czwartkowe

WCO_Theatre_004 kwietnia o g. 18.00 w Warszawskiej Operze Kameralnej odbędzie się kolejne spotkanie Loży miłośników opery, którego tematem będzie polonez. Z wykładem „Na dworze, w kościele i teatrze. Fenomen popularności poloneza w muzyce XVIII wieku” wystąpi dr hab. Szymon Paczkowskiz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego.

W drugiej części wieczoru zaprezentowany zostanie współczesny polonez znanego pianisty młodego pokolenia Marcina Maseckiego, w nagraniu z festiwalu „Kody” w Lublinie organizowanego przez Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”.

Dodatkowymiatrakcjami czwartkowego spotkania będą: występ Marzanny Rudnickiej - jednej z gwiazd Warszawskiej Opery Kameralnej, która wykona arie Mozarta i Donizettiego oraz rozmowa z młodymi śpiewakami biorącymi udział w spektaklu "Gwałt na Lukrecji"  B.Brittena, prezentowanym w lutym 2013 w Starej Drukarni na Pradze.

 Dr. hab. Szymon Paczkowski:

„Polonez należał w wieku XVIII do najbardziej rozpoznawalnych i lubianych tańców polskich w Europie. Szczególnym uznaniem cieszył się przede wszystkim w Saksonii, a stamtąd jego popularność rozprzestrzeniła się na całe Niemcy i daleko poza ich granice.

Czytaj więcej...

„Złoty Smok".

kurczakpromoweb„Złoty Smok". Wczesny wieczór. Letnie światło pada przez szyby na stoliki.

Pięcioro azjatów w maleńkiej tajsko - chińsko - wietnamskiej restauracji szybkiej obsługi karmi przedstawicieli zachodniej klasy średniej wymyślnymi daniami z dużą ilością chili, imbiru i trawy cytrynowej. Każdy opowiada historie, a każdy wieczór to ich nowa odsłona…

Polska prapremiera wybitnego tekstu Rolanda Schimmelpfenniga. Tytułowy „Złoty smok” to bar serwujący orientalne dania. Spektakl to tragikomedia, która poprzez, groteskę, absurdalne sytuacje i surrealistyczne poczucie humoru Schimmelpfenniga  zderza tych, którzy funkcjonują na marginesie zamożnego świata z obywatelami zachodu, żyjącymi pełnią życia.

Czytaj więcej...

„HOMO VIATOR pielgrzymka grand tour nomadyzm art world"

20.03_1Biuro Wystaw Artystycznych w Skierniewicach

zaprasza na wykład
Małgorzaty Wiktorko

„HOMO VIATOR pielgrzymka grand tour nomadyzm art world"

20.03.2013 godz. 16:30, MCK w Skierniewicach, ul. Reymonta 33, sala 104. Wstęp wolny.

Gabriel Marcel (1889 - 1929) egzystencjalizm chrześcijański wychodząc z założeń egzystencjalnej filozofii rozpaczy, tragizmu, pesymizmu Gabriel Marcel doszedł do filozofii nadziei, która opierając się na wierze w Boga, nadaje sens wszystkim ludzkim poczynaniom świadome istnienie człowieka zaangażowanego w swe życie najważniejszy jest człowiek i jego doświadczenie, „w najwyższym stopniu nasycenia", stanie się punktem wyjścia dla szerokiego i wielowątkowego rozważania o wierze, nadziei i miłości Człowiek - „wędrowiec - homo viator, ustawicznie zdążający do pełni człowieczeństwa i partycypujący w trudach życia". 

Czytaj więcej...

Wybierz Wydarzenie Historyczne Roku 2012 !

wybierzwydarzenieroku_1W finale Plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku znalazło się 12 spośród 65 nadesłanych zgłoszeń. O jego wynikach w głosowaniu zadecydują Internauci.

Celem plebiscytu jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w 2012 roku i popularyzacja historii. Organizatorami plebiscytu są Muzeum Historii Polski i portal historia.org.pl.

Kliknij tutaj i zagłosuj na wydarzenie historyczne roku 2012

Według jurorów na tegoroczną edycję Plebiscytu nadesłano bardzo różnorodne projekty świadczące o dużej aktywności środowisk i osób zaangażowanych w odkrywanie i poznawanie historii także lokalnej. Wśród zgłoszonych są portale internetowe, akcje edukacyjne, wystawy, festiwale i spektakl historyczny.

Czytaj więcej...

Wielkanoc Smakosza

wielkanocsmakKONKURS NA TRADYCYJNĄ POTRAWĘ WIELKANOCNĄ

ZAŁOŻENIA REGULAMINOWE
- W konkursie mogą wziąć udział osoby indywidualne i zespoły.
- Warunkiem udziału jest zgłoszenie uczestnictwa w konkursie na załączonym formularzu do dnia 20 marca 2013r. (sekretariat MCK) oraz przygotowanie potrawy wielkanocnej i dostarczenie jej na własnej zastawie dnia 22 marca 2013 roku (piątek) na godz. 15.00 do Młodzieżowego Centrum Kultury (hol).
- Potrawy oceniać będzie komisja powołana przez organizatorów (w godz. 15.00 - 16.00)
- Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się tego samego dnia o godz. 17.00.
- Organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Czytaj więcej...

Inauguracja Regionalnej Otwartej Sceny Artystycznej - ROSA

rosa_plakat_malaInauguracja Regionalnej Otwartej Sceny Artystycznej - ROSA 20 marca 2013 r., od godz. 15.00, Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź.

Łódzka scena artystyczna w Regionie Łódzkim jest  interesująca i zróżnicowana. O tym jak ona wygląda, można będzie się przekonać podczas Regionalnej Otwartej Sceny Artystycznej, której inauguracja odbędzie się już 20 marca. W tym dniu, od godziny 15.00 Sala Kolumnowa Łódzkiego Domu Kultury otworzy się na wybrane, różnorodne pod względem stylistycznym formy artystycznej działalności z Regionu.

Ideą naszej inicjatywy jest cykliczna prezentacja osiągnięć twórczych uzdolnionych artystów amatorów działających w Regionie Łódzkim na nowoczesnej i dobrze wyposażonej scenie ŁDK. Występy różnorodnych grup: kabaretowych, teatralnych, zespołów muzycznych, solistów będą sprzyjały nawiązywaniu nowych kontaktów oraz wymianie doświadczeń.

Czytaj więcej...

„SKRADZIONE - ODZYSKANE o grabieżach dzieł sztuki w Polsce"

skradzione_odzyskane_malaBiuro Wystaw Artystycznych w Skierniewicach

zaprasza na wykład
Karoliny Zalewskiej

„SKRADZIONE - ODZYSKANE
o grabieżach dzieł sztuki w Polsce"

13.03.2013 godz. 16:30, MCK w Skierniewicach, ul. Reymonta 33, sala 104, wstęp wolny.

W ciągu sześciu lat II wojny światowe polskie muzea i kolekcje prywatne straciły tysiące dzieł sztuki.

Wiele z nich uległo zniszczeniu w czasie nalotów bombowych lub spłonęło w wywoływanych przez okupantów pożarach zabytkowych dworów, pałaców, kamienic.

Niejednokrotnie jednak zdawano sobie sprawę z wartości obrazów, rzeźb, wyrobów złotniczych i wywożono je z Polski jako łup wojenny.

Czytaj więcej...

Główne_fotki

 • „Unikanie wścibskiego badania cudzego życia”

  PAN:Synu, nie bądź ciekawy, ani też nie noś w duszy próżnych trosk. Cóż cię to lub owo obchodzi? „Ty idź za mną". Co cię to odchodzi, czy ktoś jest taki czy taki, a ów tak i tak działa czy mówi? Ty nie potrzebujesz odpowiadać za innych, lecz za siebie zdasz sprawę. Dlaczegóż więc się mieszać?  Oto Ja wszystkich poznaję i widzę wszystko, co dzieje się pod słońcem. I wiem, jak się ma sprawa z każdym, co myśli, czego chce, do czego zmierza. Nie trzeba przeto wszystko powierzyć. Ty zaś zachowaj siebie w dobrym pokoju i pozwól miotać się niespokojnemu, ile zechce. Przyjdzie na niego, cokolwiek uczynił lub powiedział, bo mnie nie może zwieść. Read More
 • UWAGA - 1 listopada kwesty na cmentarzach w Mszczonowie i Lutkówce

  Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne informuje, że w dniu pierwszego listopada jego członkowie wraz z rekonstruktorami ze współpracującej ze Stowarzyszeniem - GRH STRZELCY im. 31pSK, przeprowadzą zbiórkę pieniężną na dwóch mszczonowskich cmentarzach parafialnych oraz na cmentarzu w Lutkówce. Na mszczonowskich cmentarzach historycy i rekonstruktorzy zbierać będą fundusze na odbudowę grobu państwa Bieleckich, przedwojennych dziedziców majątku Gnojna oraz na renowację pomnika księdza proboszcza Marcina Polkowskiego. W ubiegłym roku cel zbiórki był taki sam. Niestety na zaplanowane prace zebrano wtedy jedynie 1/3 kwoty. Pomimo tego oba groby zostały wykonane, jednak prace udało się zakończyć tylko dlatego, że ich wykonawcy zgodzili się rozłożyć koszty na raty. Teraz pozostaje mieć  nadzieję, że tegoroczna hojność osób odwiedzających cmentarze we Mszczonowie, pozwoli sfinansować w całości zaciągnięte zobowiązania. Read More
 • Dotacje na usuwanie azbestu

  Do 15 marca br. skierniewicki Urząd Miasta przyjmuje wnioski o udzielenie dotacji na zadania polegające na usuwaniu i unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest. Wnioski mogą składać osoby fizyczne, podmioty gospodarcze, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe w sekretariacie Urzędu Miasta Skierniewice ul. Rynek1. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ul. Senatorska 12 nr tel. 46 834-51-73. W roku ubiegłym dzięki dotacji udało się usunąć odpady azbestowe z ponad 20 nieruchomości z terenu miasta. Z takiej możliwości skorzystały głównie osoby fizyczne ale także Instytut Ogrodnictwa. Read More
 • II wystawa - Nasze kolekcje

  Już w przyszły czwartek, 6 lutego w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury, odbędzie się druga odsłona wystawy - „Nasze Kolekcje”. Podobna miała miejsce w styczniu ubiegłego roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Wówczas dla wielu kolekcjonerów zabrakło miejsca. W tegorocznej odsłonie organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przekazali każdemu z nich jedną lub dwie gabloty do ekspozycji swoich zbiorów..    Więcej informacji: http://akademiaskierniewice.pl/. Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Db

Reklama

STONICKurierGMR_baner

konstal_2013

Technochlod_baner

Lucyna_baner

OdNowa_baner

UiZ_baner

menopauza_portal

AWFbaner_dzieciecy_zodiak

Matel_baner

WAT

banerUM

LKO_baner_01

AHE lodz

UL

WSP_Lodz

FOTOi


termyy

Janusz Korwin Mikke

KSIĄŻKA

 • Makramy_w2Sylvie Hooghe

  „Makramy. Biżuteria i modne dodatki ". Wyd. 2 

  Moda na kolorowe makramowe dodatki i biżuterię powraca! Torebki, bransolety, wisiory, paski możesz zrobić z satyny, wełny lub bawełny.

  Pomogą ci w tym przedstawione w książce podstawowe węzły makramowe i ich kombinacje. Każdy projekt opisany jest krok po kroku, a poszczególne etapy prac zilustrowano na kolorowych schematach.

  W książce znajdziesz także porady dotyczące doboru nici, informacje o tym, jak rozpocząć pracę na mocowaniu i jakie stosować wykończenia.

  Ciekawe pomysły na zrobienie szalika, paska, saszetki czy ozdobnych pomponów z pewnością zainspirują cię do stworzenia ozdób własnego projektu.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-209-0, ilość stron: 80, format: 204x260 mm, oprawa: broszurowa, cena: 29,90.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Klasyczne_koronki_szydelkoweProste, nowoczesne i oryginalne - te słowa najlepiej opisują przedstawione w książce projekty koronek: bieżniki i obrusy, wykończenia brzegów, zdobienia serwet i serwetek, pościeli, ręczników i fartuszków.

  Dzięki instrukcjom wykonania poszczególnych wzorów, kolorowym schematom i fotografiom dokładnie ilustrującym kolejne etapy pracy osoby mniej doświadczone w szydełkowaniu stworzą swoje pierwsze dzieła już po kilku lekcjach.

  W książce pokazano, jak trzymać szydełko i wykonywać podstawowe sploty. Doradzono, jakie wybrać nici.

  Opisano, jak zrobić splot rakowy, pikotki i szydełkować w okrążeniach. Ci, którzy poznali już tajniki tej sztuki, dowiedzą się, jak łatwo i szybko tworzyć własne projekty i zdobić bieliznę.

  W poradniku przedstawiono także projekty tworzone techniką filetową i koronki umożliwiające uzyskanie prac bardziej skomplikowanych.

  Wydawnictwo:  RM, ISBN: 978-83-7773-202-1, ilość stron: 64, format: 204x260 mm, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Kawa_i_inneLouise Pickford

  „Kawa i inne gorące napoje”

  Wspaniałe kawy, rozgrzewające gorące czekolady, herbatki łagodzące stres i choroby, aromatyczne poncze i wiele innych rozgrzewających napojów idealnych na chłodne dni - tak niezwykłego zestawu przepisów próżno szukać w innych książkach.

  W książce przedstawiono kolekcję takich napojów, jak kawy smakowe, herbaty i napary, gorące czekolady, gorące drinki alkoholowe, mleczne mikstury oraz wywary.

  Karaibska kawa z rumem i malibu, szwedzki glögg, tisane ze świeżej mięty czy lawendowe mleczko dla dzieci - to tylko niektóre z nich.

  W tak bogatej ofercie każdy znajdzie dla siebie coś pysznego - zarówno na specjalną okazję, jak i na zwykłe dni roku.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-204-5, ilość stron: 96, format: B5, oprawa: miękka, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl .

  Więcej…  
 • 1915_wyboryRuta Sepetys „Wybory"

  Jest rok 1950. Siedemnastoletnia Josie Moraine, córka prostytutki, pragnie więcej, niż Nowy Orlean może jej zaoferować. Obmyśla więc plan, jak się wyrwać z miasta, lecz tajemnicza śmierć w Dzielnicy Francuskiej wplątuje ją w sieć policyjnego dochodzenia.

  Los wystawi na próbę lojalność dziewczyny wobec matki oraz Willie Woodley, szorstkiej burdelmamy, na której pomoc w najtrudniejszych chwilach mogła liczyć.

  Zawieszona pomiędzy marzeniem o elitarnej uczelni a rzeczywistością mrocznego półświatka, Josie musi podjąć kilka trudnych decyzji. Czy jednak uda jej się zagłuszyć głos sumienia?

  Ruta Sepetys, autorka „Szarych śniegów Syberii", zręcznie konstruuje opowieść pełną tajemnic i kłamstw, przypominając, że nasz los kształtują wybory, których dokonujemy.

  Forma wydania: książka papierowa,  oprawa: broszurowa, rok wydania: 2014, liczba stron: 336, format: 135x204 mm, przedział wiekowy: 18-100, numer ISBN: 978-83-10-12494-4.

  Więcej…  
 • Koniec_feminizmuAleksander Nikonow  „Koniec feminizmu. Czym kobieta różni się od człowieka”

  Wydawnictwo TRIO ma przyjemność poinformować Państwa, że właśnie ukazała się na rynku księgarskim publikacja Aleksandra Nikonowa Koniec feminizmu, czym kobieta różni się od człowieka. Książka rosyjskiego autora jest prawdziwym fenomenem. W czasach dyktatu poprawności politycznej Aleksander Nikonow otwarcie krytykuje ideologię feministyczną, wykazując absurdalność i szkodliwość realizacji jej założeń.

  Nikonow przedstawia genezę feminizmu, sięgając do niejednokrotnie szokujących, nieznanych lub świadomie przemilczanych źródeł i faktów. W bardzo czytelny sposób przedstawia podobieństwo feministycznej ideologii i sposobów jej popularyzowania do innych destrukcyjnych ideologii funkcjonujących w XX wieku - komunizmu i faszyzmu.

  Nikonow wnikliwie opisuje także opłakaną kondycję współczesnego „białego mężczyzny”, który stał się głównym celem ataków „ziejących nienawiścią” feministek. Jednak nie jest to książka jedynie o feminizmie. Autor przedstawia także dramatyczne skutki realizowania poprawności politycznej, zwłaszcza w sferze edukacji wyższej. W książce znajdziemy wiele absurdów politycznej poprawności, wymownie uzasadniających smutną refleksję autora nad współczesną cywilizacją.

  Więcej…  

Kalendarium wydarzeń

Serwis informacyjny Łowickiego Ośrodka Kultury 30.01 - 6.02.2014

OK_131 stycznia /piątek/ - KONCERT DOMOWE MELODIE, sala kina Fenix, godz. 19.00 (BILETÓW BRAK!).

Domowe Melodie - polski zespół wykonujący muzykę alternatywną. Trio stanowią: Justyna Chowaniak, pomysłodawczyni, autorka tekstów, wokalistka i pianistka oraz Staszek Czyżewski z Kubą Dykiertem, którzy odpowiedzialni są za stronę instrumentalną. Tworzą muzykę w konwencji lo-fi, zagraną i nagrywaną w warunkach domowych. Ich utwory cechuje melodyjność, prostota i bogate w kontekst słowa piosenek.

Pochodzący z debiutanckiej płyty utwór „Grażka" zadebiutował na 2. miejscu Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia, a w kolejnym tygodniu zdobył szczyt notowania. Zespół wystąpił w czerwcu 2013 podczas Halfway Festival w Białymstoku, 3 lipca 2013 r. w Gdyni na festiwalu Heineken Open'er na scenie Alter Space oraz podczas trasy Męskiego Grania 2013.

Więcej…

Warsztaty dekorowania techniką decoupage

RATPWarsztaty dekorowania techniką decoupage - etap II 15 -16 lutego 2014 r.

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach. Zajęcia odbywają się Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości, ul. Piłsudskiego 2 - budynek USC.

Program:
15 lutego godz. 14.00 - 17.00
16 lutego godz. 14.00 - 17.00

Uczestnicy warsztatów zapoznają się ze sposobami ozdabiania przedmiotów szklanych z wykorzystaniem motywu serwetkowego i papieru ryżowego. Nauczą się jak nałożyć konturówkę dla uzyskania zdobień biżuteryjnych.

W czasie warsztatów uczestnicy wykonają szklany lampion na świeczkę typu tea-light z motywem roślinnym do wykorzystania podczas wieczornych spotkań w ogrodzie. Poznają technikę pracy na kulistej powierzchni.

Więcej…

Mały OCH! Film Festiwal 20.01 – 30.01.2014 PROGRAM

maly_och_2014_PLAKAT_120 stycznia (poniedziałek)
9:00 Spektakl teatralny - Studio Art-Re, kino Fenix
O DWÓCH TAKICH CO UKRADLI KSIĘŻYC

Muzyczne przedstawienie oparte na powieści Kornela Makuszyńskiego, zaliczane do kanonu literatury polskiej.

Znakomite opracowanie tekstu stwarza atmosferę nauki i rozrywki, z mnóstwem wrażeń artystycznych. Występuje siedem postaci: Jacek, Placek, Osiołek, Pelikan, Złota Postać, Rozbójniczka, Gospodyni.

Spektakl sprzyja rozwojowi twórczej wrażliwości i dziecięcej wyobraźni. Jest to doskonała okazja do zobaczenia masek zwierząt i wzięcia udziału w spektaklu u boku aktorów (spektakl interaktywny).

Zapewniamy oryginalną oprawę muzyczną oraz cztero-planową scenografię, doskonałe realistyczne kostiumy i rekwizyty opracowane przez specjalistów z Telewizji Kraków.

Czas trwania: 40 min.

10:30 NIEBO – ODLOTOWE WARSZTATY PLASTYCZNE
Prowadzenie Krzysztof Kowalczyk, sala plastyczna ŁOK Więcej…

Logowanie

Copyright © 2019 Twój Kurier Regionalny. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.