7. Turniej Dee Jay 2013

FB_turniejDJ_mala7. Turniej Dee Jay 2013 o puchar Prezydenta Miasta Skierniewice.

Organizator:  Młodzieżowe Centrum Kultury w Skierniewicach, ul. Reymonta 33
Termin: 25 sierpnia 2013 r. w Skierniewicach - Rynek Miasta

Warunki uczestnictwa
Do udziału w turnieju mogą przystąpić osoby, które:
- nie były laureatami poprzednich konkursów,
- nie posiadają na swoim koncie profesjonalnie wydanej płyty,
- nie mają podpisanych kontraktów z firmami fonograficzny oraz z klubami muzycznymi,
- przyjmą warunki zawarte w Regulaminie,
- w przypadku zgłoszeń osób niepełnoletnich konieczna jest zgoda opiekunów,
- prześlą kartę zgłoszenia, która powinna zawierać: imię, nazwisko, telefon kontaktowy i adres email oraz dodatkowo krótki opis dotychczasowej kariery, styl muzyki jakibędzie prezentowany i materiał demonstracyjny - 10 minutowy w mp3.

Czytaj więcej...

Działalność Armii Krajowej Skierniewice

grot_6_11

Zarząd Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota"
w Skierniewicach

zaprasza na odczyt, który wygłosi Pan Janusz Kłopotowski,
Wiceprezes Zarządu Okręgu ŚZŻAK w Łodzi,
Prezes Koła ŚZŻAK w Skierniewicach

„DZIAŁALNOŚĆ ARMII KRAJOWEJ SKIERNIEWICE”, odbędzie się w dniu 19 czerwca 2013 r. w godz. 11.00-12.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Skierniewicach, ul. Sienkiewicza Nr 10.

Czytaj więcej...

„SMART NIGHT”, Sztuka Dokumentu w kinie ELEKTOR

cid_CID-aa173395-1d2a-b964-4e81-ecd2d8bf7441_malaSmart Night to projekt z zakresu film + networking, w ramach którego zaprezentowany zostanie blok niezależnych krótkich filmów. Towarzyszyć mu będą spotkania ludzi ze środowiska biznesowego, którzy chcą zaangażować się w działalność kulturalną.

WYDARZENIE SPAJAJĄCE ŚRODOWISKO TWÓRCÓW I PRZEDSIĘBIORCÓW JUŻ W CZERWCU
zapraszamy na SMART NIGHT z cyklu Sztuka Dokumentu w Kinie Elektor

Pierwszy wieczór SMART NIGHT z cyklu Sztuka Dokumentu w Kinie Elektor odbędzie się 12 czerwca, w środę, o godz. 19.00, w Kinie ELEKTOR w Warszawie, ul. Elektoralna 12.

W programie znajdzie się prelekcja Beesfund.com poświęcona finansowaniu projektów poprzez społecznościowe zbieranie funduszy, projekcja niezależnych filmów krótkometrażowych, pokaz fotografii dokumentalnej dzięki DOC! Photo Magazine. Po projekcji o dobrą muzykę i zabawę zadba formacja Diskollektive.

Czytaj więcej...

Smart Night

daydreem_posterwebSmart Night to projekt z zakresu film + networking, w ramach którego zaprezentowany zostanie blok niezależnych krótkich filmów. Towarzyszyć mu będą spotkania ludzi ze środowiska biznesowego, którzy chcą zaangażować się w działalność kulturalną.

WYDARZENIE SPAJAJĄCE ŚRODOWISKO TWÓRCÓW I PRZEDSIĘBIORCÓW JUŻ W CZERWCU, zapraszamy na SMART NIGHT z cyklu Sztuka Dokumentu w Kinie Elektor

Pierwszy wieczór SMART NIGHT z cyklu Sztuka Dokumentu w Kinie Elektor odbędzie się 12 czerwca, w środę, o godz. 19.00, w Kinie ELEKTOR w Warszawie, ul. Elektoralna 12.

Czytaj więcej...

Alla Vienna z „German” – w TVP

AV_QS_1_1Zespół Alla Vienna, składający się z muzyków Filharmonii Łódzkiej i Świętokrzyskiej - znany przede wszystkim z prezentacji muzyki filmowej i projektu koncertowego „Queen Symfonicznie” - wystąpi w trzech odsłonach w czwartek, 2 maja o godz. 20:50 i 3 maja o godz. 2:45 i 9:40 w TVP Polonia podczas gali zatytułowanej „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju”.

Gala zaprezentowana zostanie w całości 3 maja br. o godz. 13:20 na antenie TVP1. Koncert powtórzony zostanie w TVP Polonia  4 maja o godz. 18:50, 6 maja o godz. 10 oraz 8 maja o godz. 13:50.     

Każdorazowo będzie to retransmisja występu zespołu Alla Vienna, do którego doszło w pierwszej połowie kwietnia br. na Zamku Królewskim w Warszawie. Tym występem Alla Vienna z towarzyszącymi jej solistami ubarwili muzycznie uroczystość przyznania po raz kolejny nagrody TVP Polonia „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju”.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Jazzu Unesco w MCKIS

al_2013_logo_small_bluewebwebGRAJMY RAZEM! 30 kwietnia 2013 roku warsztatami dla nauczycieli - entuzjastów nauczania muzyki wystartuje w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuk

3. edycja cenionej i popularnej Akcji Labirynt 2013. Warsztaty wpisują się w obchody ŚWIATOWEGO DNIA JAZZU UNESCO, a ich tytuł i temat wiążą się z istotą muzyki jazzowej: improwizacją - techniką, stanowiącą podstawę dobrego uczenia praktyki muzycznej i rozwijania muzykalności człowieka.

Fundacja Muzyka jest dla wszystkich i Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki - włączające się czynnie w rozwój edukacji muzycznej w Polsce - w ten sposób przypominają o tym, że nie tylko muzyka klasyczna, ale i inne gatunki muzyczne stanowią dobry punkt wyjścia do uczenia praktyki muzycznej i rozwijania muzykalności. Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki jest partnerem Akcji Labirynt od pierwszej edycji projektu.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Miłoszewskim

zyg_miloZnany prozaik i felietonista Zygmunt Miłoszewski zagości w najbliższy czwartek 25 kwietnia o godz. 17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach.

Spotkanie odbędzie się w ramach dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu „Biblioteka kryminału". Honorowy patronat nad programem objął prezydent Skierniewic Leszek Trębski.

Serdecznie zapraszamy ! Wstęp wolny.

Zygmunt Miłoszewski (ur. 1976 r.) - prozaik, felietonista, autor scenariuszy. Zadebiutował na łamach „Polityki" w 2004 r. opowiadaniem Historia portfela. Dwukrotnie zdobył Nagrodę Wielkiego Kalibru - literackie wyróżnienie przyznawane za najlepszą polskojęzyczną powieść kryminalną lub sensacyjną. W 2008 r. za Uwikłanie, w 2012 r. za Ziarno prawdy. W 2010 r. Jacek Bromski zrealizował film fabularny oparty na motywach Uwikłania. Trwają także prace nad ekranizacją Ziarna prawdy.

Czytaj więcej...

IV edycja pikniku „Odkryj Mazowsze”

18webZapraszamy do uczestnictwa w IV edycji pikniku „Odkryj Mazowsze”, na którym zaprezentujemy to, co najlepsze w naszym regionie. A Mazowsze z całą pewnością ma się czym pochwalić.

Region kusi licznymi walorami turystycznymi - malowniczą przyrodą, dzikimi rzekami i jeziorami, puszczami i parkami krajobrazowymi. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, a bogata baza noclegowa zadowoli nawet najbardziej wyrafinowane gusta.

Piknik co roku cieszy się dużym zainteresowaniem wystawców oraz zwiedzających - mieszkańców Warszawy, okolic, a także innych zakątków Polski. Tu można poznać regionalne przysmaki i specjały, które kuszą wyglądem oraz zapachem. Na swoich nabywców czekają przepiękne wyroby artystyczne i rękodzielnicze. Terenu pikniku nie sposób opuścić z pustymi rękami. Tu nawet znawcy odkryją nowe oblicze Mazowsza.

Czytaj więcej...

LICEUM Darek Foks

liceum_1Z prawdziwą radością i dumą informujemy, że tomik „Liceum" Darka Foksa - skierniewickiego poety i prozaika wydany pod koniec 2012 r. przez Młodzieżowe Centrum Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach został nominowany do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius" w kategorii „książka roku".

Wśród nominowanych znaleźli się również m.in. Jerzy Jarniewicz, Marcin Baran, Andrzej Niewiadomski.

Organizatorem Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius" jest miasto Wrocław. Nagroda jest wyróżnieniem i promocją najważniejszych dzieł i twórców polskiej poezji.

Czytaj więcej...

58. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

58recProtokół jury eliminacji miejskich 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Skierniewice, 9 kwietnia 2013 r.

Jury w składzie:
- Małgorzata Flegel
- Dorota Koman
- Wanda Łapińska
po wysłuchaniu 10 prezentacji w czterech turniejach postanowiło nagrodzić
następujących recytatorów:

W turnieju recytatorskim
nagroda
- Sebastian Figat , Teatr Negatyw przy MOK w Skierniewicach,
nagroda - Magdalena Kielan, LO im. B. Prusa w Skierniewicach,
nagroda - Michał Wolski, grupa teatralna Banana Perwers, Klub SSM „Oaza".

Czytaj więcej...

Główne_fotki

 • „Unikanie wścibskiego badania cudzego życia”

  PAN:Synu, nie bądź ciekawy, ani też nie noś w duszy próżnych trosk. Cóż cię to lub owo obchodzi? „Ty idź za mną". Co cię to odchodzi, czy ktoś jest taki czy taki, a ów tak i tak działa czy mówi? Ty nie potrzebujesz odpowiadać za innych, lecz za siebie zdasz sprawę. Dlaczegóż więc się mieszać?  Oto Ja wszystkich poznaję i widzę wszystko, co dzieje się pod słońcem. I wiem, jak się ma sprawa z każdym, co myśli, czego chce, do czego zmierza. Nie trzeba przeto wszystko powierzyć. Ty zaś zachowaj siebie w dobrym pokoju i pozwól miotać się niespokojnemu, ile zechce. Przyjdzie na niego, cokolwiek uczynił lub powiedział, bo mnie nie może zwieść. Read More
 • UWAGA - 1 listopada kwesty na cmentarzach w Mszczonowie i Lutkówce

  Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne informuje, że w dniu pierwszego listopada jego członkowie wraz z rekonstruktorami ze współpracującej ze Stowarzyszeniem - GRH STRZELCY im. 31pSK, przeprowadzą zbiórkę pieniężną na dwóch mszczonowskich cmentarzach parafialnych oraz na cmentarzu w Lutkówce. Na mszczonowskich cmentarzach historycy i rekonstruktorzy zbierać będą fundusze na odbudowę grobu państwa Bieleckich, przedwojennych dziedziców majątku Gnojna oraz na renowację pomnika księdza proboszcza Marcina Polkowskiego. W ubiegłym roku cel zbiórki był taki sam. Niestety na zaplanowane prace zebrano wtedy jedynie 1/3 kwoty. Pomimo tego oba groby zostały wykonane, jednak prace udało się zakończyć tylko dlatego, że ich wykonawcy zgodzili się rozłożyć koszty na raty. Teraz pozostaje mieć  nadzieję, że tegoroczna hojność osób odwiedzających cmentarze we Mszczonowie, pozwoli sfinansować w całości zaciągnięte zobowiązania. Read More
 • Dotacje na usuwanie azbestu

  Do 15 marca br. skierniewicki Urząd Miasta przyjmuje wnioski o udzielenie dotacji na zadania polegające na usuwaniu i unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest. Wnioski mogą składać osoby fizyczne, podmioty gospodarcze, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe w sekretariacie Urzędu Miasta Skierniewice ul. Rynek1. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ul. Senatorska 12 nr tel. 46 834-51-73. W roku ubiegłym dzięki dotacji udało się usunąć odpady azbestowe z ponad 20 nieruchomości z terenu miasta. Z takiej możliwości skorzystały głównie osoby fizyczne ale także Instytut Ogrodnictwa. Read More
 • II wystawa - Nasze kolekcje

  Już w przyszły czwartek, 6 lutego w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury, odbędzie się druga odsłona wystawy - „Nasze Kolekcje”. Podobna miała miejsce w styczniu ubiegłego roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Wówczas dla wielu kolekcjonerów zabrakło miejsca. W tegorocznej odsłonie organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przekazali każdemu z nich jedną lub dwie gabloty do ekspozycji swoich zbiorów..    Więcej informacji: http://akademiaskierniewice.pl/. Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Db

Reklama

STONICKurierGMR_baner

konstal_2013

Technochlod_baner

Lucyna_baner

OdNowa_baner

UiZ_baner

menopauza_portal

AWFbaner_dzieciecy_zodiak

Matel_baner

WAT

banerUM

LKO_baner_01

AHE lodz

UL

WSP_Lodz

FOTOi


termyy

Janusz Korwin Mikke

KSIĄŻKA

 • Makramy_w2Sylvie Hooghe

  „Makramy. Biżuteria i modne dodatki ". Wyd. 2 

  Moda na kolorowe makramowe dodatki i biżuterię powraca! Torebki, bransolety, wisiory, paski możesz zrobić z satyny, wełny lub bawełny.

  Pomogą ci w tym przedstawione w książce podstawowe węzły makramowe i ich kombinacje. Każdy projekt opisany jest krok po kroku, a poszczególne etapy prac zilustrowano na kolorowych schematach.

  W książce znajdziesz także porady dotyczące doboru nici, informacje o tym, jak rozpocząć pracę na mocowaniu i jakie stosować wykończenia.

  Ciekawe pomysły na zrobienie szalika, paska, saszetki czy ozdobnych pomponów z pewnością zainspirują cię do stworzenia ozdób własnego projektu.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-209-0, ilość stron: 80, format: 204x260 mm, oprawa: broszurowa, cena: 29,90.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Klasyczne_koronki_szydelkoweProste, nowoczesne i oryginalne - te słowa najlepiej opisują przedstawione w książce projekty koronek: bieżniki i obrusy, wykończenia brzegów, zdobienia serwet i serwetek, pościeli, ręczników i fartuszków.

  Dzięki instrukcjom wykonania poszczególnych wzorów, kolorowym schematom i fotografiom dokładnie ilustrującym kolejne etapy pracy osoby mniej doświadczone w szydełkowaniu stworzą swoje pierwsze dzieła już po kilku lekcjach.

  W książce pokazano, jak trzymać szydełko i wykonywać podstawowe sploty. Doradzono, jakie wybrać nici.

  Opisano, jak zrobić splot rakowy, pikotki i szydełkować w okrążeniach. Ci, którzy poznali już tajniki tej sztuki, dowiedzą się, jak łatwo i szybko tworzyć własne projekty i zdobić bieliznę.

  W poradniku przedstawiono także projekty tworzone techniką filetową i koronki umożliwiające uzyskanie prac bardziej skomplikowanych.

  Wydawnictwo:  RM, ISBN: 978-83-7773-202-1, ilość stron: 64, format: 204x260 mm, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Kawa_i_inneLouise Pickford

  „Kawa i inne gorące napoje”

  Wspaniałe kawy, rozgrzewające gorące czekolady, herbatki łagodzące stres i choroby, aromatyczne poncze i wiele innych rozgrzewających napojów idealnych na chłodne dni - tak niezwykłego zestawu przepisów próżno szukać w innych książkach.

  W książce przedstawiono kolekcję takich napojów, jak kawy smakowe, herbaty i napary, gorące czekolady, gorące drinki alkoholowe, mleczne mikstury oraz wywary.

  Karaibska kawa z rumem i malibu, szwedzki glögg, tisane ze świeżej mięty czy lawendowe mleczko dla dzieci - to tylko niektóre z nich.

  W tak bogatej ofercie każdy znajdzie dla siebie coś pysznego - zarówno na specjalną okazję, jak i na zwykłe dni roku.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-204-5, ilość stron: 96, format: B5, oprawa: miękka, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl .

  Więcej…  
 • 1915_wyboryRuta Sepetys „Wybory"

  Jest rok 1950. Siedemnastoletnia Josie Moraine, córka prostytutki, pragnie więcej, niż Nowy Orlean może jej zaoferować. Obmyśla więc plan, jak się wyrwać z miasta, lecz tajemnicza śmierć w Dzielnicy Francuskiej wplątuje ją w sieć policyjnego dochodzenia.

  Los wystawi na próbę lojalność dziewczyny wobec matki oraz Willie Woodley, szorstkiej burdelmamy, na której pomoc w najtrudniejszych chwilach mogła liczyć.

  Zawieszona pomiędzy marzeniem o elitarnej uczelni a rzeczywistością mrocznego półświatka, Josie musi podjąć kilka trudnych decyzji. Czy jednak uda jej się zagłuszyć głos sumienia?

  Ruta Sepetys, autorka „Szarych śniegów Syberii", zręcznie konstruuje opowieść pełną tajemnic i kłamstw, przypominając, że nasz los kształtują wybory, których dokonujemy.

  Forma wydania: książka papierowa,  oprawa: broszurowa, rok wydania: 2014, liczba stron: 336, format: 135x204 mm, przedział wiekowy: 18-100, numer ISBN: 978-83-10-12494-4.

  Więcej…  
 • Koniec_feminizmuAleksander Nikonow  „Koniec feminizmu. Czym kobieta różni się od człowieka”

  Wydawnictwo TRIO ma przyjemność poinformować Państwa, że właśnie ukazała się na rynku księgarskim publikacja Aleksandra Nikonowa Koniec feminizmu, czym kobieta różni się od człowieka. Książka rosyjskiego autora jest prawdziwym fenomenem. W czasach dyktatu poprawności politycznej Aleksander Nikonow otwarcie krytykuje ideologię feministyczną, wykazując absurdalność i szkodliwość realizacji jej założeń.

  Nikonow przedstawia genezę feminizmu, sięgając do niejednokrotnie szokujących, nieznanych lub świadomie przemilczanych źródeł i faktów. W bardzo czytelny sposób przedstawia podobieństwo feministycznej ideologii i sposobów jej popularyzowania do innych destrukcyjnych ideologii funkcjonujących w XX wieku - komunizmu i faszyzmu.

  Nikonow wnikliwie opisuje także opłakaną kondycję współczesnego „białego mężczyzny”, który stał się głównym celem ataków „ziejących nienawiścią” feministek. Jednak nie jest to książka jedynie o feminizmie. Autor przedstawia także dramatyczne skutki realizowania poprawności politycznej, zwłaszcza w sferze edukacji wyższej. W książce znajdziemy wiele absurdów politycznej poprawności, wymownie uzasadniających smutną refleksję autora nad współczesną cywilizacją.

  Więcej…  

Kalendarium wydarzeń

Serwis informacyjny Łowickiego Ośrodka Kultury 30.01 - 6.02.2014

OK_131 stycznia /piątek/ - KONCERT DOMOWE MELODIE, sala kina Fenix, godz. 19.00 (BILETÓW BRAK!).

Domowe Melodie - polski zespół wykonujący muzykę alternatywną. Trio stanowią: Justyna Chowaniak, pomysłodawczyni, autorka tekstów, wokalistka i pianistka oraz Staszek Czyżewski z Kubą Dykiertem, którzy odpowiedzialni są za stronę instrumentalną. Tworzą muzykę w konwencji lo-fi, zagraną i nagrywaną w warunkach domowych. Ich utwory cechuje melodyjność, prostota i bogate w kontekst słowa piosenek.

Pochodzący z debiutanckiej płyty utwór „Grażka" zadebiutował na 2. miejscu Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia, a w kolejnym tygodniu zdobył szczyt notowania. Zespół wystąpił w czerwcu 2013 podczas Halfway Festival w Białymstoku, 3 lipca 2013 r. w Gdyni na festiwalu Heineken Open'er na scenie Alter Space oraz podczas trasy Męskiego Grania 2013.

Więcej…

Warsztaty dekorowania techniką decoupage

RATPWarsztaty dekorowania techniką decoupage - etap II 15 -16 lutego 2014 r.

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach. Zajęcia odbywają się Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości, ul. Piłsudskiego 2 - budynek USC.

Program:
15 lutego godz. 14.00 - 17.00
16 lutego godz. 14.00 - 17.00

Uczestnicy warsztatów zapoznają się ze sposobami ozdabiania przedmiotów szklanych z wykorzystaniem motywu serwetkowego i papieru ryżowego. Nauczą się jak nałożyć konturówkę dla uzyskania zdobień biżuteryjnych.

W czasie warsztatów uczestnicy wykonają szklany lampion na świeczkę typu tea-light z motywem roślinnym do wykorzystania podczas wieczornych spotkań w ogrodzie. Poznają technikę pracy na kulistej powierzchni.

Więcej…

Mały OCH! Film Festiwal 20.01 – 30.01.2014 PROGRAM

maly_och_2014_PLAKAT_120 stycznia (poniedziałek)
9:00 Spektakl teatralny - Studio Art-Re, kino Fenix
O DWÓCH TAKICH CO UKRADLI KSIĘŻYC

Muzyczne przedstawienie oparte na powieści Kornela Makuszyńskiego, zaliczane do kanonu literatury polskiej.

Znakomite opracowanie tekstu stwarza atmosferę nauki i rozrywki, z mnóstwem wrażeń artystycznych. Występuje siedem postaci: Jacek, Placek, Osiołek, Pelikan, Złota Postać, Rozbójniczka, Gospodyni.

Spektakl sprzyja rozwojowi twórczej wrażliwości i dziecięcej wyobraźni. Jest to doskonała okazja do zobaczenia masek zwierząt i wzięcia udziału w spektaklu u boku aktorów (spektakl interaktywny).

Zapewniamy oryginalną oprawę muzyczną oraz cztero-planową scenografię, doskonałe realistyczne kostiumy i rekwizyty opracowane przez specjalistów z Telewizji Kraków.

Czas trwania: 40 min.

10:30 NIEBO – ODLOTOWE WARSZTATY PLASTYCZNE
Prowadzenie Krzysztof Kowalczyk, sala plastyczna ŁOK Więcej…

Logowanie

Copyright © 2019 Twój Kurier Regionalny. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.