„Miasto w sztuce"

wykladwiktorko

Biuro Wystaw Artystycznych

zaprasza na wykład
Małgorzaty Wiktorko

„Miasto w sztuce"

05.02.2014 o godz. 16:30, Skierniewice, ul. Reymonta 33, sala 104 (MCK). Wstęp wolny. 

Miasto w sztuce pojawia się jako idealnie zaprojektowane (Piero della Francesca, Miasto idealne, 1475), którego centrum jest agora, forum, rynek, ale bardzo ważne było wyznaczenie sacrum i profanum. Omfalos mundi dla miasta była świątynia - miejsce sacrum. Osie miasta decumanus i cardo wyznaczały na swoim przecięciu plac na którym była i świątynia i budynek dla władzy świeckiej.

Gwałtowny rozwój przemysłu w XIX wieku zakłócił ten wydawałoby się odwieczny porządek. Prowincjonalne miasteczka, osady, czy nawet wsie nagle przekształciły się w metropolie, np. Łódź, a rynek, stare miasto stawały się dzielnicami biedoty, np. Stare Miasto w Warszawie (Aleksander Gierymski, Brama na Starym Mieście, 1888). Rewolucja przemysłowa i wiążąca się z tym gwałtowna rozbudowa spowodowały, że miasto stało obracającym się z szaloną szybkością „młynem życia" (Kazimierz Podsadecki, Miasto młyn życia, fotomontaż, 1929).

  

 

Źródło informacji:

 

„Marcello Bacciarelli malarz jego królewskiej mości"

Marcello_malaBiuro Wystaw Artystycznych 

zaprasza na wykład
Karoliny Zalewskiej

„Marcello Bacciarelli
malarz jego królewskiej mości"

29.01.2014 o godz. 16:30
Skierniewice, ul. Reymonta 33,
sala 104 (MCK).
Wstęp wolny.

Marcello Bacciarelli - Rzymianin z urodzenia, malarzu dworu drezdeńskiego i wiedeńskiego zjawił się po raz drugi w Warszawie wkrótce po objęciu tronu przez Stanisława Augusta i szybko zdobył uznanie króla, który uczynił go swoją prawą ręką we wszystkich artystycznych poczynaniach.

Między malarzem i władcą wywiązała się przyjaźń, a Polska stała się dla Włocha nie tylko miejscem pracy, ale i drugą ojczyzną.

Czytaj więcej...

„ Tradycja w sztuce"

22.01_mala
Biuro Wystaw Artystycznych 

zaprasza na wykład
Małgorzaty Wiktorko

„ TRADYCJA W SZTUCE"

22.01.2014 o godz. 16:30
Skierniewice, ul. Reymonta 33, sala 104 (MCK). Wstęp wolny.

Tradycja (łac. traditio, łac. traductio - przeprowadzenie, łac. traductor - przeprowadzający, przenoszący); zachowanie ciągłości kulturowej, czyli przekazywanie obyczajów, zachowań.

Tradycję przekazują nam rodzice, środowisko, w którym się wychowujemy; tradycja związana jest z miejscem, w którym się urodziliśmy. Artyści pokazują nam, czasem w krzywym zwierciadle, co z dawnej tradycji zaczerpnęliśmy i jak bardzo jest nam potrzebna dla zachowania ciągłości kulturowej oraz jak bardzo potrzebujemy „traductora" - tego, który przekaże nam pewną wiedzę i w taki sposób ją przekaże, że będzie ważna i teraz, przeprowadzi nas z przeszłości w teraźniejszość, ale jednocześnie będzie otwarty na to co nowe...

Czytaj więcej...

„PORTRET wizerunek zawsze potrzebny"

wyklad15.01mala
Biuro Wystaw Artystycznych 

 

zaprasza na wykład
Małgorzaty Wiktorko

 

„PORTRET wizerunek zawsze potrzebny"

15.01.2014 o godz. 16:30, WSTĘP WOLNY, Skierniewice, ul. Reymonta 33, sala 104 (MCK).

Polski termin „portret” i francuski portrait pochodzą od łacińskiego słowa pro- traho, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza czynność „wyciągania na zewnątrz”.

Pokazania osoby, tak, aby „wyciągnąć na zewnątrz”, to co ma „w środku” :to co może chciałaby ukryć, a my z voyeurystyczną ciekawością przyglądamy się okrutnie, bezczelnie, nie biorąc pod uwagę jej prywatności, intymności, wstydu…, albo - aby ekshibicjonistycznie obnażyć się…, czy też, co wreszcie najważniejsze - aby poprzez wizerunek zewnętrza-wnętrza osoby - zatrzymać czas, przemijanie… pomóc naszej pamięci, aby lepiej zapamiętać osobę, która odeszła…

Czytaj więcej...

„Człowiek nie ma nic dobrego z siebie i z niczego nie może się chełpić”

2SŁUGA:
Panie, czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, lub syn człowieczy, że go nawiedzasz? (Ps 8, 5).

Czymże zasłużył człowiek, że dajesz mu swoją łaskę? Panie, jakie mam prawo uskarżać się, jeśli mnie opuścisz, lub co mogę słusznie przytoczyć, jeśli tego, o co proszę, nie czynisz?

To pewne, że tak naprawdę mogę pomyśleć i powiedzieć: Panie, jestem niczym, nic nie mogę, nic dobrego z siebie nie mam, lecz w wszystkim wykazuję braki i ku nicości zawsze zmierzam. I jeśli nie zostanę przez Ciebie wsparty i wewnętrznie ukształtowany, wszystek staję się letni i rozprzężony.

Ty zaś, Panie, zawsze jesteś ten sam i pozostajesz na wieki, zawsze dobry, sprawiedliwy i święty, wszystko czyniąc dobrze, słusznie i święcie i organizując w mądrości.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na wykład „Konserwacja muzealiów..."

konserwacja-plakat_malaMuzeum w Łowiczu zaprasza na wykład „Konserwacja muzealiów prezentowanych w barokowej kaplicy św. Karola Boromeusza” w ramach programu MKiDN Dziedzictwo kulturowe priorytetWspieranie działań muzealnych. 

Termin: 20 listopada 2013 r. o godz. 16.00. 

Projekt zakładał przeprowadzenie konserwacji eksponatów ze zbiorów Muzeum, które uzupełnią stałą ekspozycję sztuki baroku. Wśród wytypowanych dzieł stuki znalazły się trzy malowidła na desce, tzw. filungi z XVII/XVIII w., które stanowiły ozdobne obszalowanie ścian kaplicy św. Karola Boromeusza. Są to jedne z niewielu zachowanych oryginalnych elementów wyposażenia kaplicy z czasów, gdy pełniła ona funkcje sakralne. Uratowane zostało także unikatowe malowidło na desce z XVII/XVIII w., przedstawiające Taniec Śmierci.

To niezwykłe dzieło nieznanego artysty wymagało natychmiastowych działań z powodu bardzo złego stanu zachowania. Ponadto konserwacji poddano jedwabny pas kontuszowy, półlity, sygnowany przez Franciszka Selimanda, wykonany w Manufakturze w Kobyłce pod Warszawą ok. 1789 - 1790 r. oraz XVIII - wieczny portret Krzysztofa Szembeka - jedyny portret prymasa w zbiorach naszego muzeum.

Czytaj więcej...

„Lalka - manekin - nadmarioneta - augmented body. Od Witolda Wojtkiewicza do Stelarca"

20.11_plakat_mala

Biuro Wystaw Artystycznych w Skierniewicach
zaprasza na wykład
Małgorzaty Wiktorko
„LALKA MANEKIN NADMARIONETA
Augmented body. Od Witolda Wojtkiewicza do Stelarca"

 

20.11.2013, godz. 16.30, MCK w Skierniewicach, ul. Reymonta 33, sala 104. Wstęp wolny.

„Lalka - manekin - nadmarioneta - augmented body. Od Witolda Wojtkiewicza do Stelarca".

Przewlekła choroba unieruchomiła Witolda Wojtkiewicza w fotelu, w łóżku. Malarz stał się z przymusu obserwatorem, w lalkach, marionetkach widział więcej energii niż w swoim wątłym ciele. Historie „odgrywane" przez lalki zastępowały Wojtkiewiczowi „prawdziwe" życie.

Czytaj więcej...

Świętuj odzyskanie niepodległości z Muzeum Historii Polski

plakat_NET_malaZ okazji Święta Niepodległości - 11 listopada - Muzeum Historii Polski kolejny raz organizuje imprezę miejską: VIII Przystanek Niepodległość. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w grze: „Drogi do wolności”.

Uczestnicy wraz z opiekunem wezmą udział w serii gier na terenie Ogrodu Saskiego, będą odkrywali procesy i wydarzenia, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości, a także wezmą udział w wyścigu ku wolności, w którym liczy się umiejętność logicznego myślenia.

Gracze zmierzą się z zaborcami, w tłumie przechodniów rozpoznają polityków różnych nurtów, będą inwestować w projekty społeczne i gospodarcze, spróbują rozpoznać symbole znaczące dla polskiej kultury.

Dla dzieci w wieku 5-9 lat przygotowaliśmy oddzielną trasę. Najmłodsi dzięki otrzymanej od dziadka książce przeniosą się do XIX-wiecznej Polski, a wycieczka po Ogrodzie Saskim zamieni się w wyprawę przez najciekawsze wydarzenia tego okresu. Najdzielniejsi podróżnicy poznają ówczesnych bohaterów i artystów, a także sprawdzą swoje umiejętności w grach i zabawach z tamtych lat. 

Gra w obu wersjach odbędzie się w godzinach 10.00 - 17.00 (start do 15.00).
Czas gry: ok. 1,5 h, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.
Start i meta: ogródek Muzeum Historii Polski, ul. Senatorska 35, Warszawa.

Czytaj więcej...

„Ucho Vincenta van Gogha. Body art "

ucho_vincenta_mala
Biuro Wystaw Artystycznych w Skierniewicach
zaprasza na wykład
Małgorzaty Wiktorko
„Ucho Vincenta van Gogha. Body art "
30.10.2013, godz. 16.30

MCK w Skierniewicach, ul. Reymonta 33, sala 104. Wstęp wolny.

Artysta body artu zamiast płótna, farby, pędzla używa własnego ciała. Ekspresja artysty często łączy się z samookaleczaniem, zadawaniem sobie bólu.

Na przykład: Orlan poddaje się operacjom plastycznym, traktując swoje ciało jak rzeźbę; Chris Burden poddaje swoje ciało okaleczeniom, rzuca się na potłuczone szkło, każe się postrzelić - protestując takimi performansami przeciwko wojnie w Wietnamie; Marina Abramović poszukując "piękna" tak długo czesze swoje włosy, ze w końcu zaczyna je szarpać, wyrywać, tworzy sobie rany na głowie.

Czytaj więcej...

100. rocznica urodzin Bobkowskiego - konkurs z nagrodami i wirtualna wystawa MHP

Plakat_GCI_malaMuzeum Historii Polski przygotowuje cykl wydarzeń związanych z obchodami 100. rocznicy urodzin Andrzeja Bobkowskiego. Jedną z inicjatyw Muzeum jest konkurs wiedzy o życiu i twórczości pisarza, który zostanie przeprowadzony na oficjalnym profilu Muzeum Historii Polski na Facebooku w dniach 26-31 października.

Kolejną propozycją jest wystawa „Andrzej Bobkowski. Rider on the Storm”, która zostanie otwarta 27 października na platformie Google Cultural Institute.

Konkurs „Andrzej Bobkowski. Rowerem do wolności” to okazja do poznania ciekawych i mało znanych faktów z życia pisarza. Starannie przygotowane pytania, publikowane w trakcie trwania quizu, pozwolą na nowo odkryć i przybliżyć postać Bobkowskiego. Aby wziąć udział w konkursie należy polubić profil Muzeum na www.facebook.com/muzhp. Do wygrania ciekawe publikacje o Andrzeju Bobkowskim. Regulamin konkursu dostępny będzie na stronie www.muzhp.pl

Wystawa „Rider on the Storm” stanowi kompendium wiedzy na temat autora „Szkiców piórkiem”. Prezentuje je w atrakcyjnej, multimedialnej formie, z bogatą ikonografią, pokazując życie Bobkowskiego od narodzin, aż po przedwczesną śmierć.

Czytaj więcej...

Główne_fotki

 • „Unikanie wścibskiego badania cudzego życia”

  PAN:Synu, nie bądź ciekawy, ani też nie noś w duszy próżnych trosk. Cóż cię to lub owo obchodzi? „Ty idź za mną". Co cię to odchodzi, czy ktoś jest taki czy taki, a ów tak i tak działa czy mówi? Ty nie potrzebujesz odpowiadać za innych, lecz za siebie zdasz sprawę. Dlaczegóż więc się mieszać?  Oto Ja wszystkich poznaję i widzę wszystko, co dzieje się pod słońcem. I wiem, jak się ma sprawa z każdym, co myśli, czego chce, do czego zmierza. Nie trzeba przeto wszystko powierzyć. Ty zaś zachowaj siebie w dobrym pokoju i pozwól miotać się niespokojnemu, ile zechce. Przyjdzie na niego, cokolwiek uczynił lub powiedział, bo mnie nie może zwieść. Read More
 • UWAGA - 1 listopada kwesty na cmentarzach w Mszczonowie i Lutkówce

  Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne informuje, że w dniu pierwszego listopada jego członkowie wraz z rekonstruktorami ze współpracującej ze Stowarzyszeniem - GRH STRZELCY im. 31pSK, przeprowadzą zbiórkę pieniężną na dwóch mszczonowskich cmentarzach parafialnych oraz na cmentarzu w Lutkówce. Na mszczonowskich cmentarzach historycy i rekonstruktorzy zbierać będą fundusze na odbudowę grobu państwa Bieleckich, przedwojennych dziedziców majątku Gnojna oraz na renowację pomnika księdza proboszcza Marcina Polkowskiego. W ubiegłym roku cel zbiórki był taki sam. Niestety na zaplanowane prace zebrano wtedy jedynie 1/3 kwoty. Pomimo tego oba groby zostały wykonane, jednak prace udało się zakończyć tylko dlatego, że ich wykonawcy zgodzili się rozłożyć koszty na raty. Teraz pozostaje mieć  nadzieję, że tegoroczna hojność osób odwiedzających cmentarze we Mszczonowie, pozwoli sfinansować w całości zaciągnięte zobowiązania. Read More
 • Dotacje na usuwanie azbestu

  Do 15 marca br. skierniewicki Urząd Miasta przyjmuje wnioski o udzielenie dotacji na zadania polegające na usuwaniu i unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest. Wnioski mogą składać osoby fizyczne, podmioty gospodarcze, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe w sekretariacie Urzędu Miasta Skierniewice ul. Rynek1. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ul. Senatorska 12 nr tel. 46 834-51-73. W roku ubiegłym dzięki dotacji udało się usunąć odpady azbestowe z ponad 20 nieruchomości z terenu miasta. Z takiej możliwości skorzystały głównie osoby fizyczne ale także Instytut Ogrodnictwa. Read More
 • II wystawa - Nasze kolekcje

  Już w przyszły czwartek, 6 lutego w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury, odbędzie się druga odsłona wystawy - „Nasze Kolekcje”. Podobna miała miejsce w styczniu ubiegłego roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Wówczas dla wielu kolekcjonerów zabrakło miejsca. W tegorocznej odsłonie organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przekazali każdemu z nich jedną lub dwie gabloty do ekspozycji swoich zbiorów..    Więcej informacji: http://akademiaskierniewice.pl/. Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Db

Reklama

STONICKurierGMR_baner

konstal_2013

Technochlod_baner

Lucyna_baner

OdNowa_baner

UiZ_baner

menopauza_portal

AWFbaner_dzieciecy_zodiak

Matel_baner

WAT

banerUM

LKO_baner_01

AHE lodz

UL

WSP_Lodz

FOTOi


termyy

Janusz Korwin Mikke

KSIĄŻKA

 • Makramy_w2Sylvie Hooghe

  „Makramy. Biżuteria i modne dodatki ". Wyd. 2 

  Moda na kolorowe makramowe dodatki i biżuterię powraca! Torebki, bransolety, wisiory, paski możesz zrobić z satyny, wełny lub bawełny.

  Pomogą ci w tym przedstawione w książce podstawowe węzły makramowe i ich kombinacje. Każdy projekt opisany jest krok po kroku, a poszczególne etapy prac zilustrowano na kolorowych schematach.

  W książce znajdziesz także porady dotyczące doboru nici, informacje o tym, jak rozpocząć pracę na mocowaniu i jakie stosować wykończenia.

  Ciekawe pomysły na zrobienie szalika, paska, saszetki czy ozdobnych pomponów z pewnością zainspirują cię do stworzenia ozdób własnego projektu.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-209-0, ilość stron: 80, format: 204x260 mm, oprawa: broszurowa, cena: 29,90.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Klasyczne_koronki_szydelkoweProste, nowoczesne i oryginalne - te słowa najlepiej opisują przedstawione w książce projekty koronek: bieżniki i obrusy, wykończenia brzegów, zdobienia serwet i serwetek, pościeli, ręczników i fartuszków.

  Dzięki instrukcjom wykonania poszczególnych wzorów, kolorowym schematom i fotografiom dokładnie ilustrującym kolejne etapy pracy osoby mniej doświadczone w szydełkowaniu stworzą swoje pierwsze dzieła już po kilku lekcjach.

  W książce pokazano, jak trzymać szydełko i wykonywać podstawowe sploty. Doradzono, jakie wybrać nici.

  Opisano, jak zrobić splot rakowy, pikotki i szydełkować w okrążeniach. Ci, którzy poznali już tajniki tej sztuki, dowiedzą się, jak łatwo i szybko tworzyć własne projekty i zdobić bieliznę.

  W poradniku przedstawiono także projekty tworzone techniką filetową i koronki umożliwiające uzyskanie prac bardziej skomplikowanych.

  Wydawnictwo:  RM, ISBN: 978-83-7773-202-1, ilość stron: 64, format: 204x260 mm, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Kawa_i_inneLouise Pickford

  „Kawa i inne gorące napoje”

  Wspaniałe kawy, rozgrzewające gorące czekolady, herbatki łagodzące stres i choroby, aromatyczne poncze i wiele innych rozgrzewających napojów idealnych na chłodne dni - tak niezwykłego zestawu przepisów próżno szukać w innych książkach.

  W książce przedstawiono kolekcję takich napojów, jak kawy smakowe, herbaty i napary, gorące czekolady, gorące drinki alkoholowe, mleczne mikstury oraz wywary.

  Karaibska kawa z rumem i malibu, szwedzki glögg, tisane ze świeżej mięty czy lawendowe mleczko dla dzieci - to tylko niektóre z nich.

  W tak bogatej ofercie każdy znajdzie dla siebie coś pysznego - zarówno na specjalną okazję, jak i na zwykłe dni roku.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-204-5, ilość stron: 96, format: B5, oprawa: miękka, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl .

  Więcej…  
 • 1915_wyboryRuta Sepetys „Wybory"

  Jest rok 1950. Siedemnastoletnia Josie Moraine, córka prostytutki, pragnie więcej, niż Nowy Orlean może jej zaoferować. Obmyśla więc plan, jak się wyrwać z miasta, lecz tajemnicza śmierć w Dzielnicy Francuskiej wplątuje ją w sieć policyjnego dochodzenia.

  Los wystawi na próbę lojalność dziewczyny wobec matki oraz Willie Woodley, szorstkiej burdelmamy, na której pomoc w najtrudniejszych chwilach mogła liczyć.

  Zawieszona pomiędzy marzeniem o elitarnej uczelni a rzeczywistością mrocznego półświatka, Josie musi podjąć kilka trudnych decyzji. Czy jednak uda jej się zagłuszyć głos sumienia?

  Ruta Sepetys, autorka „Szarych śniegów Syberii", zręcznie konstruuje opowieść pełną tajemnic i kłamstw, przypominając, że nasz los kształtują wybory, których dokonujemy.

  Forma wydania: książka papierowa,  oprawa: broszurowa, rok wydania: 2014, liczba stron: 336, format: 135x204 mm, przedział wiekowy: 18-100, numer ISBN: 978-83-10-12494-4.

  Więcej…  
 • Koniec_feminizmuAleksander Nikonow  „Koniec feminizmu. Czym kobieta różni się od człowieka”

  Wydawnictwo TRIO ma przyjemność poinformować Państwa, że właśnie ukazała się na rynku księgarskim publikacja Aleksandra Nikonowa Koniec feminizmu, czym kobieta różni się od człowieka. Książka rosyjskiego autora jest prawdziwym fenomenem. W czasach dyktatu poprawności politycznej Aleksander Nikonow otwarcie krytykuje ideologię feministyczną, wykazując absurdalność i szkodliwość realizacji jej założeń.

  Nikonow przedstawia genezę feminizmu, sięgając do niejednokrotnie szokujących, nieznanych lub świadomie przemilczanych źródeł i faktów. W bardzo czytelny sposób przedstawia podobieństwo feministycznej ideologii i sposobów jej popularyzowania do innych destrukcyjnych ideologii funkcjonujących w XX wieku - komunizmu i faszyzmu.

  Nikonow wnikliwie opisuje także opłakaną kondycję współczesnego „białego mężczyzny”, który stał się głównym celem ataków „ziejących nienawiścią” feministek. Jednak nie jest to książka jedynie o feminizmie. Autor przedstawia także dramatyczne skutki realizowania poprawności politycznej, zwłaszcza w sferze edukacji wyższej. W książce znajdziemy wiele absurdów politycznej poprawności, wymownie uzasadniających smutną refleksję autora nad współczesną cywilizacją.

  Więcej…  

Kalendarium wydarzeń

Serwis informacyjny Łowickiego Ośrodka Kultury 30.01 - 6.02.2014

OK_131 stycznia /piątek/ - KONCERT DOMOWE MELODIE, sala kina Fenix, godz. 19.00 (BILETÓW BRAK!).

Domowe Melodie - polski zespół wykonujący muzykę alternatywną. Trio stanowią: Justyna Chowaniak, pomysłodawczyni, autorka tekstów, wokalistka i pianistka oraz Staszek Czyżewski z Kubą Dykiertem, którzy odpowiedzialni są za stronę instrumentalną. Tworzą muzykę w konwencji lo-fi, zagraną i nagrywaną w warunkach domowych. Ich utwory cechuje melodyjność, prostota i bogate w kontekst słowa piosenek.

Pochodzący z debiutanckiej płyty utwór „Grażka" zadebiutował na 2. miejscu Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia, a w kolejnym tygodniu zdobył szczyt notowania. Zespół wystąpił w czerwcu 2013 podczas Halfway Festival w Białymstoku, 3 lipca 2013 r. w Gdyni na festiwalu Heineken Open'er na scenie Alter Space oraz podczas trasy Męskiego Grania 2013.

Więcej…

Warsztaty dekorowania techniką decoupage

RATPWarsztaty dekorowania techniką decoupage - etap II 15 -16 lutego 2014 r.

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach. Zajęcia odbywają się Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości, ul. Piłsudskiego 2 - budynek USC.

Program:
15 lutego godz. 14.00 - 17.00
16 lutego godz. 14.00 - 17.00

Uczestnicy warsztatów zapoznają się ze sposobami ozdabiania przedmiotów szklanych z wykorzystaniem motywu serwetkowego i papieru ryżowego. Nauczą się jak nałożyć konturówkę dla uzyskania zdobień biżuteryjnych.

W czasie warsztatów uczestnicy wykonają szklany lampion na świeczkę typu tea-light z motywem roślinnym do wykorzystania podczas wieczornych spotkań w ogrodzie. Poznają technikę pracy na kulistej powierzchni.

Więcej…

Mały OCH! Film Festiwal 20.01 – 30.01.2014 PROGRAM

maly_och_2014_PLAKAT_120 stycznia (poniedziałek)
9:00 Spektakl teatralny - Studio Art-Re, kino Fenix
O DWÓCH TAKICH CO UKRADLI KSIĘŻYC

Muzyczne przedstawienie oparte na powieści Kornela Makuszyńskiego, zaliczane do kanonu literatury polskiej.

Znakomite opracowanie tekstu stwarza atmosferę nauki i rozrywki, z mnóstwem wrażeń artystycznych. Występuje siedem postaci: Jacek, Placek, Osiołek, Pelikan, Złota Postać, Rozbójniczka, Gospodyni.

Spektakl sprzyja rozwojowi twórczej wrażliwości i dziecięcej wyobraźni. Jest to doskonała okazja do zobaczenia masek zwierząt i wzięcia udziału w spektaklu u boku aktorów (spektakl interaktywny).

Zapewniamy oryginalną oprawę muzyczną oraz cztero-planową scenografię, doskonałe realistyczne kostiumy i rekwizyty opracowane przez specjalistów z Telewizji Kraków.

Czas trwania: 40 min.

10:30 NIEBO – ODLOTOWE WARSZTATY PLASTYCZNE
Prowadzenie Krzysztof Kowalczyk, sala plastyczna ŁOK Więcej…

Logowanie

Copyright © 2019 Twój Kurier Regionalny. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.