Widok tuż za Borussią Dortmund w Euronadziejach 2013

Widok_tu_za_Borussi_Dortmund_w_Euronadziejach_2013Sześć zwycięstw, jeden remis i dwie porażki – tak znakomity bilans zanotowali młodzi adepci futbolu ze skierniewickiego klubu MLKS WIDOK, którzy zajęli drugie miejsce w międzynarodowym turnieju Euronadzieje 2013. W finałowym spotkaniu nasi reprezentanci ulegli jednej z najsilniejszych drużyn w Europie – Borussi Dortmund.

Do zawodów przystąpiło blisko 200 młodych piłkarzy, którzy przez trzy dni rywalizowali na boiskach przy ul. Traugutta w Gdańsku. W zmaganiach wzięły udział zespoły: Borussi Dortmund (Niemcy), IF Brommapojkarna (Szwecja), Sduszor - 5 Kaliningrad (Rosja), FC Mińsk (Białoruś), dwie drużyny Czornomorca Odessa (Ukraina), Lechia Gdańsk, Widok Skierniewice, Raków Częstochowa, SEMP Warszawa, Santos Gdańsk i GOSRiT/ el professional Luzino. W pierwszej fazie wszystkie ekipy zostały podzielone na dwie grupy. W zielonej, z kompletem punktów triumfowała Borussia, a w niebieskiej IF Brommapojkarna.

Drużyna Widoku po znakomitych występach w fazie grupowej, z bilansem 18 bramek strzelonych i tylko pięciu straconych mogła powalczyć w barażach o ćwierćfinał. Na drodze Skierniewiczan stanęła drużyna gospodarzy - Santosu Gdańsk, która była murowanym faworytem miejscowych kibiców. Widok od samego początku turnieju był uznawany za czarnego konia turnieju. Nic dziwnego, bowiem podopieczni Rafała Rożka pewnie pokonali miejscowy Santos 3:1 i awansowali do ćwierćfinału, gdzie czekała już silna reprezentacja z Ukrainy. Drużyna Czernomorca podobnie jak większość zespołów zza wschodniej granicy preferuje piłkę opartą na sile, szybkości i bardzo ostrej grze. Skierniewiczanie przekonali się o tym już w fazie grupowej, kiedy przegrali z rosyjskim SDUSZORem-5 Kaliningrad 0:4. Tym razem jednak nasza drużyna nie dała się przestraszyć i po bardzo emocjonującym meczu zremisowała z rywalem 2:2.

O awansie do półfinału decydowały rzuty karne, w których nasi zawodnicy byli bezbłędni i wykorzystali wszystkie 3 próby. Do zwycięstwa swoją  „cegiełkę” dołożył debiutujący w Widoku bramkarz Patryk Ciszewski, który obronił jeden strzał zawodników z Ukrainy i Widok znalazł się w półfinale.

Mecz ćwierćfinałowy kosztował naszą drużynę wiele sił, co widać było w pierwszej połowie półfinałowego meczu ze Szwedami. Zawodników Widoku stać było jedynie na przesuwanie się po boisku. W tej części drużyna ze Sztokholmu miała ogromną przewagę i strzeliła gola, który dał jej prowadzenie. Po przerwie piłkarze Widoku, podnieśli się jednak z kolan strzelając faworyzowanym Szwedom dwa gole, które zapewniły im awans do wielkiego finału.

Mecz z młodzieżową drużyną finalisty tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, był dla zawodników Widoku spełnieniem jednego ze sportowych marzeń. W finale mogliśmy zamurować bramkę i liczyć na cud lub podjąć otwartą grę i pokazać, że nie boimy się nawet tak dobrego rywala jak Borussia. Od początku spotkania było widać, że skierniewiczanie wybrali ten drugi wariant.

- Tym razem nie udało się wygrać, ale wiemy, że zrobiliśmy wszystko co było możliwe i mimo przegranego finału zeszliśmy z boiska z podniesioną głową. Nasza postawa w turnieju sprawiła, że jeszcze w tym roku podczas naszej wizyty w Dortmundzie rozegramy rewanżowy mecz z BVB. - podsumował występ swoich podopiecznych, trener Rafał Rożek.

Warto podkreślić, że pomimo przewagi Borussii nasza drużyna stworzyła sobie kilka sytuacji, w których mogła strzelić gola. W pierwszej połowie po strzale Kacpra Karaska piłka trafiła w słupek bramki BVB, chwilę później zmierzający w światło bramki strzał Kuby Bylewskiego zablokowali obrońcy Borussii. W drugiej połowie znakomitą akcję przeprowadził Kacper Karasek, który uwolnił się spod opieki dwóch obrońców wykonując „ruletę”, a jego strzał minął o kilkanaście centymetrów bramkę drużyny z Niemiec.

W końcówce meczu pięknym uderzeniem popisał się Damian Makuch, który huknął jak z armaty, jednak piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

Turniej w Gdańsku pokazał, że mamy bardzo ciekawy zespół, który jest w stanie rywalizować na dobrym poziomie z drużynami europejskimi. Dzięki meczom z bardzo mocnymi rywalami wiemy nad czym musimy popracować i co poprawić, by chłopcy rozwijali się i grali coraz lepiej. Na wyróżnienie zasługują wszyscy, cała drużyna.

Podczas ceremonii zakończenia turnieju szczególne wyróżnienie spotkało Damiana Makucha i Kacpra Karaska, którzy trafili do turniejowej drużyny marzeń.

Drużyna marzeń:

Julian Jaworek (Borussia Dortmund), Jegor Wiszniakows (FK Mińsk), Paulos Johannes (IF Brommapojkarna), Illkay Kir (Borussia Dortmund), Damian Makuch (Widok Skierniewice), Phil Harres (Borussia Dortmund), Kacper Karasek (Widok Skierniewice), Artem Isik (SDUSZOR-5 Kaliningrad).

Końcowa klasyfikacja turnieju:

 1. Borussia Dortmund (Niemcy)
 2. Widok Skierniewice (Polska)
 3. IF Brommapojkarna (Szwecja)
 4. (Rosja)
 5. Czernomorec Odessa (Ukraina)
 6. Raków Częstochowa (Polska)
 7. FK Mińsk (Białoruś)
 8. SEMP Ursynów (Polska)
 9. Lechia Gdańsk (Polska)
 10. Santos Gdańsk (Polska)
 11. Czernomorec Odessa II (Ukraina)
 12. GOSRiT Luziono (Polska)

Wyniki drużyny Widoku Skierniewice

Faza grupowa

Widok Skierniewice - Czernomorec Odessa II 8-0

Widok Skierniewice - GOSRiT Luziono 7-0

Widok Skierniewice - IF Brommapojkarna 1:1

Widok Skierniewice - SDUSZOR-5 Kaliningrad 0:4

Widok Skierniewice - Lechia Gdańsk 2:0

Baraż o ćwierćfinał

Widok Skierniewice - Santos Gdańsk 3:1

Ćwierćfinał

Widok Skierniewice - Czernomorec Odessa 2:2 (karne 3:2)

Półfinał

Widok Skierniewice - IF Brommapojkarna 2:1

Finał

Widok Skierniewice - Borussia Dortmund 0:4

Widok_tuz_za2_1

Skład Widoku:

Patryk Ciszewski, Kacper Zdun, Piotr Kłab, Jakub Pawelec, Damian Makuch, Jakub Rożek, Krzysztof Janus, Kacper Karasek, Jakub Bylewski, Kacper Wieczorek, Damian Gromek, Kajetan Słojewski, Kamil Sypulski.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z turnieju:

http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/panorama-sport/wideo/04082013-1830/11993143 (relacja od 3:45 min.)

http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/panorama-sport/wideo/03082013-2155/11986610 (relacja od 1:00 min.)

Serdecznie gratulujemy !

 

autor: Um Skierniewice

Główne_fotki

 • „Unikanie wścibskiego badania cudzego życia”

  PAN:Synu, nie bądź ciekawy, ani też nie noś w duszy próżnych trosk. Cóż cię to lub owo obchodzi? „Ty idź za mną". Co cię to odchodzi, czy ktoś jest taki czy taki, a ów tak i tak działa czy mówi? Ty nie potrzebujesz odpowiadać za innych, lecz za siebie zdasz sprawę. Dlaczegóż więc się mieszać?  Oto Ja wszystkich poznaję i widzę wszystko, co dzieje się pod słońcem. I wiem, jak się ma sprawa z każdym, co myśli, czego chce, do czego zmierza. Nie trzeba przeto wszystko powierzyć. Ty zaś zachowaj siebie w dobrym pokoju i pozwól miotać się niespokojnemu, ile zechce. Przyjdzie na niego, cokolwiek uczynił lub powiedział, bo mnie nie może zwieść. Read More
 • UWAGA - 1 listopada kwesty na cmentarzach w Mszczonowie i Lutkówce

  Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne informuje, że w dniu pierwszego listopada jego członkowie wraz z rekonstruktorami ze współpracującej ze Stowarzyszeniem - GRH STRZELCY im. 31pSK, przeprowadzą zbiórkę pieniężną na dwóch mszczonowskich cmentarzach parafialnych oraz na cmentarzu w Lutkówce. Na mszczonowskich cmentarzach historycy i rekonstruktorzy zbierać będą fundusze na odbudowę grobu państwa Bieleckich, przedwojennych dziedziców majątku Gnojna oraz na renowację pomnika księdza proboszcza Marcina Polkowskiego. W ubiegłym roku cel zbiórki był taki sam. Niestety na zaplanowane prace zebrano wtedy jedynie 1/3 kwoty. Pomimo tego oba groby zostały wykonane, jednak prace udało się zakończyć tylko dlatego, że ich wykonawcy zgodzili się rozłożyć koszty na raty. Teraz pozostaje mieć  nadzieję, że tegoroczna hojność osób odwiedzających cmentarze we Mszczonowie, pozwoli sfinansować w całości zaciągnięte zobowiązania. Read More
 • Dotacje na usuwanie azbestu

  Do 15 marca br. skierniewicki Urząd Miasta przyjmuje wnioski o udzielenie dotacji na zadania polegające na usuwaniu i unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest. Wnioski mogą składać osoby fizyczne, podmioty gospodarcze, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe w sekretariacie Urzędu Miasta Skierniewice ul. Rynek1. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ul. Senatorska 12 nr tel. 46 834-51-73. W roku ubiegłym dzięki dotacji udało się usunąć odpady azbestowe z ponad 20 nieruchomości z terenu miasta. Z takiej możliwości skorzystały głównie osoby fizyczne ale także Instytut Ogrodnictwa. Read More
 • II wystawa - Nasze kolekcje

  Już w przyszły czwartek, 6 lutego w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury, odbędzie się druga odsłona wystawy - „Nasze Kolekcje”. Podobna miała miejsce w styczniu ubiegłego roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Wówczas dla wielu kolekcjonerów zabrakło miejsca. W tegorocznej odsłonie organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przekazali każdemu z nich jedną lub dwie gabloty do ekspozycji swoich zbiorów..    Więcej informacji: http://akademiaskierniewice.pl/. Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Db

Reklama

STONICKurierGMR_baner

konstal_2013

Technochlod_baner

Lucyna_baner

OdNowa_baner

UiZ_baner

menopauza_portal

AWFbaner_dzieciecy_zodiak

Matel_baner

WAT

banerUM

LKO_baner_01

AHE lodz

UL

WSP_Lodz

FOTOi


termyy

Janusz Korwin Mikke

KSIĄŻKA

 • Makramy_w2Sylvie Hooghe

  „Makramy. Biżuteria i modne dodatki ". Wyd. 2 

  Moda na kolorowe makramowe dodatki i biżuterię powraca! Torebki, bransolety, wisiory, paski możesz zrobić z satyny, wełny lub bawełny.

  Pomogą ci w tym przedstawione w książce podstawowe węzły makramowe i ich kombinacje. Każdy projekt opisany jest krok po kroku, a poszczególne etapy prac zilustrowano na kolorowych schematach.

  W książce znajdziesz także porady dotyczące doboru nici, informacje o tym, jak rozpocząć pracę na mocowaniu i jakie stosować wykończenia.

  Ciekawe pomysły na zrobienie szalika, paska, saszetki czy ozdobnych pomponów z pewnością zainspirują cię do stworzenia ozdób własnego projektu.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-209-0, ilość stron: 80, format: 204x260 mm, oprawa: broszurowa, cena: 29,90.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Klasyczne_koronki_szydelkoweProste, nowoczesne i oryginalne - te słowa najlepiej opisują przedstawione w książce projekty koronek: bieżniki i obrusy, wykończenia brzegów, zdobienia serwet i serwetek, pościeli, ręczników i fartuszków.

  Dzięki instrukcjom wykonania poszczególnych wzorów, kolorowym schematom i fotografiom dokładnie ilustrującym kolejne etapy pracy osoby mniej doświadczone w szydełkowaniu stworzą swoje pierwsze dzieła już po kilku lekcjach.

  W książce pokazano, jak trzymać szydełko i wykonywać podstawowe sploty. Doradzono, jakie wybrać nici.

  Opisano, jak zrobić splot rakowy, pikotki i szydełkować w okrążeniach. Ci, którzy poznali już tajniki tej sztuki, dowiedzą się, jak łatwo i szybko tworzyć własne projekty i zdobić bieliznę.

  W poradniku przedstawiono także projekty tworzone techniką filetową i koronki umożliwiające uzyskanie prac bardziej skomplikowanych.

  Wydawnictwo:  RM, ISBN: 978-83-7773-202-1, ilość stron: 64, format: 204x260 mm, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Kawa_i_inneLouise Pickford

  „Kawa i inne gorące napoje”

  Wspaniałe kawy, rozgrzewające gorące czekolady, herbatki łagodzące stres i choroby, aromatyczne poncze i wiele innych rozgrzewających napojów idealnych na chłodne dni - tak niezwykłego zestawu przepisów próżno szukać w innych książkach.

  W książce przedstawiono kolekcję takich napojów, jak kawy smakowe, herbaty i napary, gorące czekolady, gorące drinki alkoholowe, mleczne mikstury oraz wywary.

  Karaibska kawa z rumem i malibu, szwedzki glögg, tisane ze świeżej mięty czy lawendowe mleczko dla dzieci - to tylko niektóre z nich.

  W tak bogatej ofercie każdy znajdzie dla siebie coś pysznego - zarówno na specjalną okazję, jak i na zwykłe dni roku.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-204-5, ilość stron: 96, format: B5, oprawa: miękka, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl .

  Więcej…  
 • 1915_wyboryRuta Sepetys „Wybory"

  Jest rok 1950. Siedemnastoletnia Josie Moraine, córka prostytutki, pragnie więcej, niż Nowy Orlean może jej zaoferować. Obmyśla więc plan, jak się wyrwać z miasta, lecz tajemnicza śmierć w Dzielnicy Francuskiej wplątuje ją w sieć policyjnego dochodzenia.

  Los wystawi na próbę lojalność dziewczyny wobec matki oraz Willie Woodley, szorstkiej burdelmamy, na której pomoc w najtrudniejszych chwilach mogła liczyć.

  Zawieszona pomiędzy marzeniem o elitarnej uczelni a rzeczywistością mrocznego półświatka, Josie musi podjąć kilka trudnych decyzji. Czy jednak uda jej się zagłuszyć głos sumienia?

  Ruta Sepetys, autorka „Szarych śniegów Syberii", zręcznie konstruuje opowieść pełną tajemnic i kłamstw, przypominając, że nasz los kształtują wybory, których dokonujemy.

  Forma wydania: książka papierowa,  oprawa: broszurowa, rok wydania: 2014, liczba stron: 336, format: 135x204 mm, przedział wiekowy: 18-100, numer ISBN: 978-83-10-12494-4.

  Więcej…  
 • Koniec_feminizmuAleksander Nikonow  „Koniec feminizmu. Czym kobieta różni się od człowieka”

  Wydawnictwo TRIO ma przyjemność poinformować Państwa, że właśnie ukazała się na rynku księgarskim publikacja Aleksandra Nikonowa Koniec feminizmu, czym kobieta różni się od człowieka. Książka rosyjskiego autora jest prawdziwym fenomenem. W czasach dyktatu poprawności politycznej Aleksander Nikonow otwarcie krytykuje ideologię feministyczną, wykazując absurdalność i szkodliwość realizacji jej założeń.

  Nikonow przedstawia genezę feminizmu, sięgając do niejednokrotnie szokujących, nieznanych lub świadomie przemilczanych źródeł i faktów. W bardzo czytelny sposób przedstawia podobieństwo feministycznej ideologii i sposobów jej popularyzowania do innych destrukcyjnych ideologii funkcjonujących w XX wieku - komunizmu i faszyzmu.

  Nikonow wnikliwie opisuje także opłakaną kondycję współczesnego „białego mężczyzny”, który stał się głównym celem ataków „ziejących nienawiścią” feministek. Jednak nie jest to książka jedynie o feminizmie. Autor przedstawia także dramatyczne skutki realizowania poprawności politycznej, zwłaszcza w sferze edukacji wyższej. W książce znajdziemy wiele absurdów politycznej poprawności, wymownie uzasadniających smutną refleksję autora nad współczesną cywilizacją.

  Więcej…  

Kalendarium wydarzeń

Serwis informacyjny Łowickiego Ośrodka Kultury 30.01 - 6.02.2014

OK_131 stycznia /piątek/ - KONCERT DOMOWE MELODIE, sala kina Fenix, godz. 19.00 (BILETÓW BRAK!).

Domowe Melodie - polski zespół wykonujący muzykę alternatywną. Trio stanowią: Justyna Chowaniak, pomysłodawczyni, autorka tekstów, wokalistka i pianistka oraz Staszek Czyżewski z Kubą Dykiertem, którzy odpowiedzialni są za stronę instrumentalną. Tworzą muzykę w konwencji lo-fi, zagraną i nagrywaną w warunkach domowych. Ich utwory cechuje melodyjność, prostota i bogate w kontekst słowa piosenek.

Pochodzący z debiutanckiej płyty utwór „Grażka" zadebiutował na 2. miejscu Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia, a w kolejnym tygodniu zdobył szczyt notowania. Zespół wystąpił w czerwcu 2013 podczas Halfway Festival w Białymstoku, 3 lipca 2013 r. w Gdyni na festiwalu Heineken Open'er na scenie Alter Space oraz podczas trasy Męskiego Grania 2013.

Więcej…

Warsztaty dekorowania techniką decoupage

RATPWarsztaty dekorowania techniką decoupage - etap II 15 -16 lutego 2014 r.

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach. Zajęcia odbywają się Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości, ul. Piłsudskiego 2 - budynek USC.

Program:
15 lutego godz. 14.00 - 17.00
16 lutego godz. 14.00 - 17.00

Uczestnicy warsztatów zapoznają się ze sposobami ozdabiania przedmiotów szklanych z wykorzystaniem motywu serwetkowego i papieru ryżowego. Nauczą się jak nałożyć konturówkę dla uzyskania zdobień biżuteryjnych.

W czasie warsztatów uczestnicy wykonają szklany lampion na świeczkę typu tea-light z motywem roślinnym do wykorzystania podczas wieczornych spotkań w ogrodzie. Poznają technikę pracy na kulistej powierzchni.

Więcej…

Mały OCH! Film Festiwal 20.01 – 30.01.2014 PROGRAM

maly_och_2014_PLAKAT_120 stycznia (poniedziałek)
9:00 Spektakl teatralny - Studio Art-Re, kino Fenix
O DWÓCH TAKICH CO UKRADLI KSIĘŻYC

Muzyczne przedstawienie oparte na powieści Kornela Makuszyńskiego, zaliczane do kanonu literatury polskiej.

Znakomite opracowanie tekstu stwarza atmosferę nauki i rozrywki, z mnóstwem wrażeń artystycznych. Występuje siedem postaci: Jacek, Placek, Osiołek, Pelikan, Złota Postać, Rozbójniczka, Gospodyni.

Spektakl sprzyja rozwojowi twórczej wrażliwości i dziecięcej wyobraźni. Jest to doskonała okazja do zobaczenia masek zwierząt i wzięcia udziału w spektaklu u boku aktorów (spektakl interaktywny).

Zapewniamy oryginalną oprawę muzyczną oraz cztero-planową scenografię, doskonałe realistyczne kostiumy i rekwizyty opracowane przez specjalistów z Telewizji Kraków.

Czas trwania: 40 min.

10:30 NIEBO – ODLOTOWE WARSZTATY PLASTYCZNE
Prowadzenie Krzysztof Kowalczyk, sala plastyczna ŁOK Więcej…

Logowanie

Copyright © 2019 Twój Kurier Regionalny. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.