Triumf piłkarzy Widoku w Chorzowie

widok_ch_malaZawodnicy Widoku Skierniewice z rocznika 2002 zwyciężyli w ogólnopolskim turnieju Town & Country Haus Cup. Zawody odbyły się weekend, 15 - 16 czerwca w Chorzowie.

Obok podopiecznych Rafała Rożka do rywalizacji przystąpiło wiele utytułowanych drużyn z całej Polski m.in Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, Śląsk Wrocław, Korona Kielce, ŁKS Łódź, Warta Poznań, GKS Bełchatów, APN Raków Częstochowa, Stadion Śląski Chorzów oraz Talent Białystok.

Skierniewiczanie znakomicie rozpoczęli fazę grupową triumfując nad ekipą Józefki Chorzów (1:0). Bramkę na wagę pierwszych trzech punktów w turnieju zdobył Kacper Karasek.

W kolejnych spotkaniach było jeszcze lepiej. Rozpędzeni zawodnicy Widoku pokonali bowiem GKS Bełchatów (2:1) i rozbili w drobny mak ŁKS Łódź (4:1) oraz Stadion Śląski Chorzów II (3:0).

Obok tych niezwykle efektownych zwycięstw młodzi adepci futbolu ze Skierniewic, zanotowali jeszcze trzy remisy z ekipami z Częstochowy (0:0), Katowic (2:2) oraz Kielc (0:0) i z 15 punktami na koncie awansowali do ćwierćfinału.

Tam czekała już na nich niezwykle silna i utytułowana ekipa Górnika Zabrze. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i po 120 minutach nie zostało rozstrzygnięte. Dopiero seria rzutów karnych zadecydowała o awansie naszych reprezentantów do półfinału. Na tym etapie rozgrywek piłkarze Widoku zwyciężyli kolejną drużynę gospodarzy, ponownie triumfując po serii rzutów karnych.

W wielkim finale Skierniewiczanie nie pozostawili już złudzeń i po bramkach Kuby Bylewskiego oraz Piotrka Kłąba pewnie ograli zespół APN Raków Częstochowa (2:0), sięgając tym samym po Puchar Town & Country Haus CUP.
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki zawodów oraz zwycięski skład Widoku:

GRUPA A
STADION ŚLĄSKI – ŚLĄSK WROCŁAW 1:0
TALENT BIAŁYSTOK – ENERGETYK ROW RYBNIK 1:0
WARTA POZNAŃ – RUCH CHORZÓW 1:0
GÓRNIK ZABRZE – MOSM TYCHY 4:0
STADION ŚLĄSKI – ENERGETYK ROW RYBNIK 2:0
ŚLĄSK WROCŁAW– RUCH CHORZÓW 3:0
TALENT BIAŁYSTOK – MOSM TYCHY 2:0
WARTA POZNAŃ – GÓRNIK ZABRZE 0:2
STADION ŚLĄSKI – RUCH CHORZÓW 5:0
ENERGETYK ROW RYBNIK – MOSM TYCHY 1:1
ŚLĄSK WROCŁAW – GÓRNIK ZABRZE 2:3
TALENT BIAŁYSTOK – WARTA POZNAŃ 0:1
STADION ŚLĄSKI – MOSM TYCHY 4:1
RUCH CHORZÓW – GÓRNIK ZABRZE 2:2
ENERGETYK ROW RYBNIK – WARTA POZNAŃ 1:1
ŚLĄSK WROCŁAW – TALENT BIAŁYSTOK 0:0
STADION ŚLĄSKI – GÓRNIK ZABRZE 1:0
MOSM TYCHY – WARTA POZNAŃ 1:4
ENERGETYK ROW RYBNIK– ŚLĄSK WROCŁAW 0:0
RUCH CHORZÓW – TALENT BIAŁYSTOK 0:3
STADION ŚLĄSKI-WARTA POZNAŃ 1:1
GÓRNIK ZABRZE – TALENT BIAŁYSTOK 1:2
MOSM TYCHY – ŚLĄSK WROCŁAW 0:2
RUCH CHORZÓW – ENERGETYK ROW RYBNIK 0:4
STADION ŚLĄSKI – TALENT BIAŁYSTOK 1:0
WARTA POZNAŃ – ŚLĄSK WROCŁAW 0:1
GÓRNIK ZABRZE – ENERGETYK ROW RYBNIK 2:1
MOSM TYCHY – RUCH CHORZÓW 5:0

TABELA GRUPY A
1. STADION ŚLĄSKI CHORZÓW 19 PKT
2. TALENT BIAŁYSTOK 13 PKT
3. GÓRNIK ZABRZE 13 PKT
4. ŚLĄSK WROCŁAW 11 PKT
5. WARTA POZNAŃ 11 PKT
6. ENERGETYK ROW RYBNIK 7 PKT
7. MOSM TYCHY 4 PKT
8. RUCH CHORZÓW 1 PKT

GRUPA B
ROZWÓJ KATOWICE – RAKÓW CZĘSTOCHOWA 0:0
KORONA KIELCE – STADION ŚL II 0:0
GKS BEŁCHATÓW – ŁKS ŁÓDŹ 0:0
WIDOK SKIERNIEWICE – JÓZEFKA CHORZÓW 1:0
ROZWÓJ KATOWICE – STADION ŚL II 0:1
RAKÓW CZĘSTOCHOWA – ŁKS ŁÓDŹ 3:0
KORONA KIELCE – JÓZEFKA CHORZÓW 3:2
GKS BEŁCHATÓW – WIDOK SKIERNIEWICE 1:2
ROZWÓJ KATOWICE – ŁKS ŁÓDŹ 0:3
STADION ŚL II – JÓZEFKA CHORZÓW 1:0
RAKÓW CZĘSTOCHOWA – WIDOK SKIERNIEWICE 0:0
KORONA KIELCE – GKS BEŁCHATÓW 2:0
ROZWÓJ KATOWICE – JÓZEFKA CHORZÓW 0:1
ŁKS ŁÓDŹ – WIDOK SKIERNIEWICE 1:4
STADION ŚL II – GKS BEŁCHATÓW 0:0
RAKÓW CZĘSTOCHOWA – KORONA KIELCE 1:1
ROZWÓJ KATOWICE – WIDOK SKIERNIEWICE 2:2
CHORZÓW- GKS BEŁCHATÓW 1:0
STADION ŚL II – RAKÓW CZĘSTOCHOWA 0:2
ŁKS ŁÓDŹ – KORONA KIELCE 0:2
ROZWÓJ KATOWICE – GKS BEŁCHATÓW 2:0
WIDOK SKIERNIEWICE – KORONA KIELCE 0:0
JÓZEFKA CHORZÓW – RAKÓW CZĘSTOCHOWA 0:3
ŁKS ŁÓDŹ – STADION ŚL II 3:1
ROZWÓJ KATOWICE – KORONA KIELCE 1:0
GKS BEŁCHATÓW – RAKÓW CZĘSTOCHOWA 0:3
WIDOK SKIERNIEWICE –STADION ŚL II 3:0
JÓZEFKA CHORZÓW – ŁKS ŁÓDŹ 0:1

TABELA GRUPY B
1. APN RAKÓW CZĘSTOCHOWA 15 PKT
2. WIDOK SKIERNIEWICE 15 PKT
3. KORONA KIELCE 12 PKT
4. ŁKS ŁÓDŹ 10 PKT
5. STADION ŚLĄSKI II CHORZÓW 8 PKT
6. ROZWÓJ KATOWICE 8 PKT
7. JÓZEFKA CHORZÓW 7 PKT
8. GKS BEŁCHATÓW 2 PKT

ĆWIERĆFINAŁY
STADION ŚLĄSKI I – ŁKS ŁÓDŹ 1:0
TALENT BIAŁYSTOK – KORONA KIELCE 0:1
GÓRNIK ZABRZE – WIDOK SKIERNIEWICE 1:1 karne 5:6
ŚLĄSK WROCŁAW – APN RAKÓW CZĘSTOCHOWA 0:0 karne 0:2

PÓŁFINAŁ
STADION ŚLĄSKI CHORZÓW – WIDOK SKIERNIEWICE 1:1 karne 1:3
KORONA KIELCE – APN RAKÓW CZĘSTOCHOWA 0:3
Widok Skierniewice:
Kuba Pawelec, Damian Gromek, Maciek Ostrowski, Krzysiek Kroć, Piotrek Kłąb, Filip Burzyński, Krzysiek Janus, Kacper Wieczorek, Kuba Jasiński, Rafał Rożek, Damian Makuch, Kuba Bylewski, Kacper Karasek, Kuba Rożek, Kacper Zdun, Kajtek Słojewski.

Trener: Rafał Rożek

Serdecznie gratulujemy !

Autor: Um Skierniewice

Główne_fotki

 • „Unikanie wścibskiego badania cudzego życia”

  PAN:Synu, nie bądź ciekawy, ani też nie noś w duszy próżnych trosk. Cóż cię to lub owo obchodzi? „Ty idź za mną". Co cię to odchodzi, czy ktoś jest taki czy taki, a ów tak i tak działa czy mówi? Ty nie potrzebujesz odpowiadać za innych, lecz za siebie zdasz sprawę. Dlaczegóż więc się mieszać?  Oto Ja wszystkich poznaję i widzę wszystko, co dzieje się pod słońcem. I wiem, jak się ma sprawa z każdym, co myśli, czego chce, do czego zmierza. Nie trzeba przeto wszystko powierzyć. Ty zaś zachowaj siebie w dobrym pokoju i pozwól miotać się niespokojnemu, ile zechce. Przyjdzie na niego, cokolwiek uczynił lub powiedział, bo mnie nie może zwieść. Read More
 • UWAGA - 1 listopada kwesty na cmentarzach w Mszczonowie i Lutkówce

  Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne informuje, że w dniu pierwszego listopada jego członkowie wraz z rekonstruktorami ze współpracującej ze Stowarzyszeniem - GRH STRZELCY im. 31pSK, przeprowadzą zbiórkę pieniężną na dwóch mszczonowskich cmentarzach parafialnych oraz na cmentarzu w Lutkówce. Na mszczonowskich cmentarzach historycy i rekonstruktorzy zbierać będą fundusze na odbudowę grobu państwa Bieleckich, przedwojennych dziedziców majątku Gnojna oraz na renowację pomnika księdza proboszcza Marcina Polkowskiego. W ubiegłym roku cel zbiórki był taki sam. Niestety na zaplanowane prace zebrano wtedy jedynie 1/3 kwoty. Pomimo tego oba groby zostały wykonane, jednak prace udało się zakończyć tylko dlatego, że ich wykonawcy zgodzili się rozłożyć koszty na raty. Teraz pozostaje mieć  nadzieję, że tegoroczna hojność osób odwiedzających cmentarze we Mszczonowie, pozwoli sfinansować w całości zaciągnięte zobowiązania. Read More
 • Dotacje na usuwanie azbestu

  Do 15 marca br. skierniewicki Urząd Miasta przyjmuje wnioski o udzielenie dotacji na zadania polegające na usuwaniu i unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest. Wnioski mogą składać osoby fizyczne, podmioty gospodarcze, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe w sekretariacie Urzędu Miasta Skierniewice ul. Rynek1. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ul. Senatorska 12 nr tel. 46 834-51-73. W roku ubiegłym dzięki dotacji udało się usunąć odpady azbestowe z ponad 20 nieruchomości z terenu miasta. Z takiej możliwości skorzystały głównie osoby fizyczne ale także Instytut Ogrodnictwa. Read More
 • II wystawa - Nasze kolekcje

  Już w przyszły czwartek, 6 lutego w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury, odbędzie się druga odsłona wystawy - „Nasze Kolekcje”. Podobna miała miejsce w styczniu ubiegłego roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Wówczas dla wielu kolekcjonerów zabrakło miejsca. W tegorocznej odsłonie organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przekazali każdemu z nich jedną lub dwie gabloty do ekspozycji swoich zbiorów..    Więcej informacji: http://akademiaskierniewice.pl/. Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Db

Reklama

STONICKurierGMR_baner

konstal_2013

Technochlod_baner

Lucyna_baner

OdNowa_baner

UiZ_baner

menopauza_portal

AWFbaner_dzieciecy_zodiak

Matel_baner

WAT

banerUM

LKO_baner_01

AHE lodz

UL

WSP_Lodz

FOTOi


termyy

Janusz Korwin Mikke

KSIĄŻKA

 • Makramy_w2Sylvie Hooghe

  „Makramy. Biżuteria i modne dodatki ". Wyd. 2 

  Moda na kolorowe makramowe dodatki i biżuterię powraca! Torebki, bransolety, wisiory, paski możesz zrobić z satyny, wełny lub bawełny.

  Pomogą ci w tym przedstawione w książce podstawowe węzły makramowe i ich kombinacje. Każdy projekt opisany jest krok po kroku, a poszczególne etapy prac zilustrowano na kolorowych schematach.

  W książce znajdziesz także porady dotyczące doboru nici, informacje o tym, jak rozpocząć pracę na mocowaniu i jakie stosować wykończenia.

  Ciekawe pomysły na zrobienie szalika, paska, saszetki czy ozdobnych pomponów z pewnością zainspirują cię do stworzenia ozdób własnego projektu.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-209-0, ilość stron: 80, format: 204x260 mm, oprawa: broszurowa, cena: 29,90.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Klasyczne_koronki_szydelkoweProste, nowoczesne i oryginalne - te słowa najlepiej opisują przedstawione w książce projekty koronek: bieżniki i obrusy, wykończenia brzegów, zdobienia serwet i serwetek, pościeli, ręczników i fartuszków.

  Dzięki instrukcjom wykonania poszczególnych wzorów, kolorowym schematom i fotografiom dokładnie ilustrującym kolejne etapy pracy osoby mniej doświadczone w szydełkowaniu stworzą swoje pierwsze dzieła już po kilku lekcjach.

  W książce pokazano, jak trzymać szydełko i wykonywać podstawowe sploty. Doradzono, jakie wybrać nici.

  Opisano, jak zrobić splot rakowy, pikotki i szydełkować w okrążeniach. Ci, którzy poznali już tajniki tej sztuki, dowiedzą się, jak łatwo i szybko tworzyć własne projekty i zdobić bieliznę.

  W poradniku przedstawiono także projekty tworzone techniką filetową i koronki umożliwiające uzyskanie prac bardziej skomplikowanych.

  Wydawnictwo:  RM, ISBN: 978-83-7773-202-1, ilość stron: 64, format: 204x260 mm, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl.

  Więcej…  
 • Kawa_i_inneLouise Pickford

  „Kawa i inne gorące napoje”

  Wspaniałe kawy, rozgrzewające gorące czekolady, herbatki łagodzące stres i choroby, aromatyczne poncze i wiele innych rozgrzewających napojów idealnych na chłodne dni - tak niezwykłego zestawu przepisów próżno szukać w innych książkach.

  W książce przedstawiono kolekcję takich napojów, jak kawy smakowe, herbaty i napary, gorące czekolady, gorące drinki alkoholowe, mleczne mikstury oraz wywary.

  Karaibska kawa z rumem i malibu, szwedzki glögg, tisane ze świeżej mięty czy lawendowe mleczko dla dzieci - to tylko niektóre z nich.

  W tak bogatej ofercie każdy znajdzie dla siebie coś pysznego - zarówno na specjalną okazję, jak i na zwykłe dni roku.

  Wydawnictwo: RM, ISBN: 978-83-7773-204-5, ilość stron: 96, format: B5, oprawa: miękka, cena: 29,90 zł.

  Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl .

  Więcej…  
 • 1915_wyboryRuta Sepetys „Wybory"

  Jest rok 1950. Siedemnastoletnia Josie Moraine, córka prostytutki, pragnie więcej, niż Nowy Orlean może jej zaoferować. Obmyśla więc plan, jak się wyrwać z miasta, lecz tajemnicza śmierć w Dzielnicy Francuskiej wplątuje ją w sieć policyjnego dochodzenia.

  Los wystawi na próbę lojalność dziewczyny wobec matki oraz Willie Woodley, szorstkiej burdelmamy, na której pomoc w najtrudniejszych chwilach mogła liczyć.

  Zawieszona pomiędzy marzeniem o elitarnej uczelni a rzeczywistością mrocznego półświatka, Josie musi podjąć kilka trudnych decyzji. Czy jednak uda jej się zagłuszyć głos sumienia?

  Ruta Sepetys, autorka „Szarych śniegów Syberii", zręcznie konstruuje opowieść pełną tajemnic i kłamstw, przypominając, że nasz los kształtują wybory, których dokonujemy.

  Forma wydania: książka papierowa,  oprawa: broszurowa, rok wydania: 2014, liczba stron: 336, format: 135x204 mm, przedział wiekowy: 18-100, numer ISBN: 978-83-10-12494-4.

  Więcej…  
 • Koniec_feminizmuAleksander Nikonow  „Koniec feminizmu. Czym kobieta różni się od człowieka”

  Wydawnictwo TRIO ma przyjemność poinformować Państwa, że właśnie ukazała się na rynku księgarskim publikacja Aleksandra Nikonowa Koniec feminizmu, czym kobieta różni się od człowieka. Książka rosyjskiego autora jest prawdziwym fenomenem. W czasach dyktatu poprawności politycznej Aleksander Nikonow otwarcie krytykuje ideologię feministyczną, wykazując absurdalność i szkodliwość realizacji jej założeń.

  Nikonow przedstawia genezę feminizmu, sięgając do niejednokrotnie szokujących, nieznanych lub świadomie przemilczanych źródeł i faktów. W bardzo czytelny sposób przedstawia podobieństwo feministycznej ideologii i sposobów jej popularyzowania do innych destrukcyjnych ideologii funkcjonujących w XX wieku - komunizmu i faszyzmu.

  Nikonow wnikliwie opisuje także opłakaną kondycję współczesnego „białego mężczyzny”, który stał się głównym celem ataków „ziejących nienawiścią” feministek. Jednak nie jest to książka jedynie o feminizmie. Autor przedstawia także dramatyczne skutki realizowania poprawności politycznej, zwłaszcza w sferze edukacji wyższej. W książce znajdziemy wiele absurdów politycznej poprawności, wymownie uzasadniających smutną refleksję autora nad współczesną cywilizacją.

  Więcej…  

Kalendarium wydarzeń

Serwis informacyjny Łowickiego Ośrodka Kultury 30.01 - 6.02.2014

OK_131 stycznia /piątek/ - KONCERT DOMOWE MELODIE, sala kina Fenix, godz. 19.00 (BILETÓW BRAK!).

Domowe Melodie - polski zespół wykonujący muzykę alternatywną. Trio stanowią: Justyna Chowaniak, pomysłodawczyni, autorka tekstów, wokalistka i pianistka oraz Staszek Czyżewski z Kubą Dykiertem, którzy odpowiedzialni są za stronę instrumentalną. Tworzą muzykę w konwencji lo-fi, zagraną i nagrywaną w warunkach domowych. Ich utwory cechuje melodyjność, prostota i bogate w kontekst słowa piosenek.

Pochodzący z debiutanckiej płyty utwór „Grażka" zadebiutował na 2. miejscu Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia, a w kolejnym tygodniu zdobył szczyt notowania. Zespół wystąpił w czerwcu 2013 podczas Halfway Festival w Białymstoku, 3 lipca 2013 r. w Gdyni na festiwalu Heineken Open'er na scenie Alter Space oraz podczas trasy Męskiego Grania 2013.

Więcej…

Warsztaty dekorowania techniką decoupage

RATPWarsztaty dekorowania techniką decoupage - etap II 15 -16 lutego 2014 r.

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach. Zajęcia odbywają się Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości, ul. Piłsudskiego 2 - budynek USC.

Program:
15 lutego godz. 14.00 - 17.00
16 lutego godz. 14.00 - 17.00

Uczestnicy warsztatów zapoznają się ze sposobami ozdabiania przedmiotów szklanych z wykorzystaniem motywu serwetkowego i papieru ryżowego. Nauczą się jak nałożyć konturówkę dla uzyskania zdobień biżuteryjnych.

W czasie warsztatów uczestnicy wykonają szklany lampion na świeczkę typu tea-light z motywem roślinnym do wykorzystania podczas wieczornych spotkań w ogrodzie. Poznają technikę pracy na kulistej powierzchni.

Więcej…

Mały OCH! Film Festiwal 20.01 – 30.01.2014 PROGRAM

maly_och_2014_PLAKAT_120 stycznia (poniedziałek)
9:00 Spektakl teatralny - Studio Art-Re, kino Fenix
O DWÓCH TAKICH CO UKRADLI KSIĘŻYC

Muzyczne przedstawienie oparte na powieści Kornela Makuszyńskiego, zaliczane do kanonu literatury polskiej.

Znakomite opracowanie tekstu stwarza atmosferę nauki i rozrywki, z mnóstwem wrażeń artystycznych. Występuje siedem postaci: Jacek, Placek, Osiołek, Pelikan, Złota Postać, Rozbójniczka, Gospodyni.

Spektakl sprzyja rozwojowi twórczej wrażliwości i dziecięcej wyobraźni. Jest to doskonała okazja do zobaczenia masek zwierząt i wzięcia udziału w spektaklu u boku aktorów (spektakl interaktywny).

Zapewniamy oryginalną oprawę muzyczną oraz cztero-planową scenografię, doskonałe realistyczne kostiumy i rekwizyty opracowane przez specjalistów z Telewizji Kraków.

Czas trwania: 40 min.

10:30 NIEBO – ODLOTOWE WARSZTATY PLASTYCZNE
Prowadzenie Krzysztof Kowalczyk, sala plastyczna ŁOK Więcej…

Logowanie

Copyright © 2019 Twój Kurier Regionalny. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.